zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Barbara i Michał Jankowscy - Zespół Szachraj

Data dodania: 7 lutego 2017

Tytuł nadano 05.12.2009

Cofnij

Zespół dzieci i młodzieży, których pasją jest muzyka i scena. Wokalno-taneczny "SZACHRAJ" to roztańczona i rozśpiewana 60 osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Prezentuje rozbudowane programy estradowe.

Zespołem opiekuje się trójka instruktorów: Barbara Jankowska, Krzysztof Bernard i Michał Jankowski. Zespół jest laureatem wielu festiwali i przeglądów o zasięgu ogólnopolskim. Jest także wielokrotnym laureatem Festiwali Twórczości Dziecięcej WP w Grudziądzu. Koncertował w najważniejszych salonach Polski takich jak Sejm, Senat, Kancelaria Prezydenta, Prymasa Polski i wielu innych.

W 2004 roku zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę pt. "Szachrajowy garnek marzeń". W 2005 roku zespół brał udział w koncercie "Śpiewnik Babuni" i "Śpiewnik Polaka" w Teatrze Polskim z wieloma czołowymi artystami scen polskich. Koncerty te były transmitowane przez Telewizję Polską (TVP1, TVP 2 oraz TVP POLONIA).

W 2006 r. zespół wziął udział w koncercie Bożonarodzeniowym TV POLSAT w otoczeniu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, zaś w 2007 r. brał udział w realizacji świątecznego programu przez TVN Religia. W 2008 roku dzieci z zespołu zagrały w filmie fabularnym pt. "Generał Nil". W tym samym roku młodzi wykonawcy koncertowali na tygodniowym tourne w Rosji. W repertuarze zespołu znaczącą rolę stanowią pieśni i piosenki patriotyczne. Zespół wykonywał je na wielu koncertach z okazji ważnych uroczystości państwowych, między innymi w Warszawie i Poznaniu.