zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny - zniżki również dla rodziców, którzy odchowali dzieci

Data dodania: 3 stycznia 2019

Od 1 stycznia 2019 roku weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi o Kartę Dużej Rodziny (KDR) może ubiegać się każdy, kto kiedykolwiek utrzymywał co najmniej troje dzieci. Ich wiek i dochody nie mają żadnego znaczenia. W projekcie budżetu na 2019 r. na KDR przeznaczono 40,8 mln zł - to ponad 12 mln zł więcej niż w 2018 r.

Cofnij

W dniu 1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2017 r. poz. 1832, z późn. zm.) – od tego dnia o przyznanie Karty Dużej Rodziny będą mogli ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku.

Gdzie złożyć wniosek?
Z WNIOSKAMI WRAZ Z WYMAGANYMI DOKUMENTAMI (DO WGLĄDU) NALEŻY KIEROWAĆ SIĘ DO WYDZIAŁU ZDROWIA PUBLICZNEGO I SPRAW SPOŁECZNYCH URZEU MIASTA LEGIONOWO – POK. 4. 25 LUB 4.26, tel. /22/ 766 40 90 lub /22/ 766 40 91

Wniosek można także składać za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl) - tylko, jeśli posiada się profil zaufany. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień.

Korzyści z Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny?
Jej posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.