zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Flaga Rosji – jeden z symboli państwowych Federacji Rosyjskiej

RŻEW

Data dodania: 15 października 2016

Miasto położone w odległości ok. 200 km od Moskwy, jest ważnym węzłem kolejowym i drogowym leżącym na rozwidleniu dróg tranzytowych w kierunku Moskwy, Rygi i Sankt Petersburga. Liczy ok. 62 tys. mieszkańców.

Cofnij

Miasto znajduje się w obwodzie twerskim, nad Wołgą. Historia Rżewa sięga XII wieku, z tego okresu pochodzą pierwsze wzmianki o osadnictwie na tych terenach, od 1225 stolica Księstwa Rżewskiego; w XIV w. włączony do państwa moskiewskiego; od 1775 miasto powiatowe (ujezd); od końca XVII wieku Rżew przestał pełnić role stolicy okręgu administracyjnego i stał się się jednym z głównych miast Twerskiej Guberni.

Charakter miasta wynikał z jego geograficznego położenia - Rżew pełnił rolę miasta twierdzy - położony był na styku księstw i państw: moskiewskiego, litewskiego i twerskiego.

Nowa era w historii Rżewa rozpoczęła się 1874 roku i była związana z budową kolei . Zapoczątkowało to proces uprzemysłowienia miasta i regionu.

Od października 1941 do marca 1943 pod niemiecką okupacją. Do 1941 roku miasto mogło pochwalić się wieloma zabytkami architektury - w czasie wojny zostało praktycznie unicestwione, zachowało się niewiele budynków między innymi 3 świątynie i nieliczne domy mieszkalne z XVIII i XIX wieku.

Obecnie Rżew pełni funkcje regionalnego centrum administracyjnego, przemysłowego i edukacyjno-kulturalnego. Jest drugim co do wielkości i znaczenia miastem okręgu.

W mieście działa 57 dużych i średnich przedsiębiorstw niektóre z nich znane są nie tylko w Rosji, ale również poza jej granicami. Gospodarka Rżewa opiera się na przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, budowlanego i spożywczego. Ponadto istnieje wiele przedsiębiorstw handlowych i usługowych.

W mieście istnieje bogata infrastruktura oświatowo - edukacyjna funkcjonują między innymi: 13 szkół podstawowych, 2 gimnazja, 1 liceum, technikum maszynowe, 3 szkoły zawodowe, szkoła medyczna, szkoła rolnicza, szkoły sportowe i artystyczne oraz 5 państwowych placówek oświatowych kształcących na poziomie wyższym.

W Rżewie znajduje się również dom kultury, kino, sala wystawowa, centralna biblioteka i jej filie oraz 3 muzea będące do dyspozycji mieszkańców miasta oraz przyjezdnych.

Zapraszamy na stronę internetową Rżewa:

Herb miasta Rżew