zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

 • Straż Miejska w LegionowieDwóch strażników miejskich, obok kobieta z psem.

  Zero mandatów

  dodano: 9 marca 2021
  Straż Miejska kontroluje, czy mieszkańcy Legionowa sprzątają po swoich psach. – Sprawdzaliśmy i sprzątają! – mówią strażnicy.
 • KomunikatyTarcza z napisem Straż Miejska w Legionowie

  Utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Legionowo

  dodano: 5 marca 2021
  Straż Miejska rozpoczęła kolejny cykl kontroli podmiotów gospodarczych. Strażnicy będą sprawdzać przestrzeganie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Legionowo.
 • ZdrowieStrażnicy Miejscy oraz samochód OSP

  W trosce o seniorów

  dodano: 5 marca 2021
  Opracowanie szczepionek przeciw COVID-19 to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Ale co zrobić kiedy nie można samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień? Nie ma co martwić się tym na zapas. Z pomocą seniorom przyjdą legionowskie instytucje.
 • Straż Miejska w LegionowieNa zdjęciu lis na skraju drogi

  Lisy w mieście

  dodano: 4 marca 2021

  Straż Miejska w Legionowie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących przebywania lisów na terenie naszego miasta. Spowodowane jest to ich okresem godowym, kiedy to te żyjące samotnie zwierzęta łączą się w pary do czasu odchowania młodych. W tym okresie chętnie przenoszą się na obszary zurbanizowane, blisko osiedli ludzkich, ponieważ mają tam łatwiejszy dostęp do pożywienia.

 • ZdrowieNa zdjęciu policjant pomagający osobie zagrożonej hipotermią.

  Nie bądź obojętny

  dodano: 8 lutego 2021

  Najbliższe prognozy pogody przewidują wysoki spadek temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych, osób starszych i nietrzeźwych, które przebywają na zewnątrz. Każdej zimy wiele osób umiera z wychłodzenia organizmu. Tymczasem wiele z nich można uratować, udzielając choćby podstawowej, pierwszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę, której może grozić wychłodzenie.

 • Straż Miejska w LegionowieHerb z napisem Straż Miejska w Legionowie. Telefon alarmowy 986 i 22 774 23 17

  Z dzieckiem utknęła w windzie. "Drzwi nie dały się otworzyć"

  dodano: 28 stycznia 2021
  27 stycznia 2021 między godziną 16.00 a 17.00 matka z półtorarocznym dzieckiem utknęła w windzie na stacji PKP w Legionowie.
 • Straż Miejska w LegionowieNa zdjęciu osoba ze złożonymi dłońmi, a na nich rękawiczki z obciętymi częściami na palce.

  Straż Miejska pomaga bezdomnym

  dodano: 18 stycznia 2021

  W związku z okresem jesienno-zimowym, już od października legionowscy strażnicy miejscy wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej monitorują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. W trakcie wizyt oceniana jest kondycja fizyczna bezdomnych, poza tym informowani oni są o możliwości skorzystania z Legionowskiego Centrum Charytatywno-Opiekuńczego lub ogrzewalni Caritasu. Natomiast z chwilą pojawienia się komunikatów o nadciągających mrozach strażnicy miejscy, w obawie o zdrowie i życie bezdomnych, zaczęli częściej odwiedzać miejsca ich pobytu, dostarczając prowiant i ciepłą herbatę.

 • Straż Miejska w LegionowieJezioro Zegrzyńskie i poduszkowiec WOPR Legionowo. Źródło zdjęcia - WOPR Legionowo.

  Bezpieczeństwo podczas zimy

  dodano: 18 stycznia 2021

  Co roku zimą służby ratunkowe borykają się z tym samym problem, z nieostrożnością osób wchodzących na zamarznięte zbiorniki wodne. Najczęściej takie wypadki przytrafiają się niestety dzieciom, które jeszcze nie potrafią przewidzieć skutków swoich zachowań ale i dorośli, którzy opiekują się swoimi pociechami, czasem nie są zbyt przezorni i w porę nie przewidują zagrożeń, które mogą wyniknąć podczas zimowego spaceru.