zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

100. medali na stulecie

Data dodania: 29 listopada 2019
Nagrodzeni

100. rocznica nadania nazwy Legionowo jest wyjątkowo ważnym świętem dla naszego miasta.

Cofnij

W związku z tym specjalnie utworzony zespół składający się z przedstawicieli Rady Miasta Legionowo oraz środowiska organizacji pozarządowych, postanowił przyznać 100 medali okolicznościowych. Zostały one wręczone w środę (28.11) na sali widowiskowej Ratusza.

Nagrodzone zostały osoby i instytucje, które charakteryzują się szczególnymi osiągnięciami oraz wkładem społecznym i zawodowym na rzecz Gminy Miejskiej Legionowo.

100. rocznica nadania nazwy Legionowo jest wyjątkowo ważnym świętem dla naszego miasta, dla Legionowa. Szczególnym wyrazom pamięci o jednej z najważniejszych dat w naszej lokalnej społeczności towarzyszyły naukowe i artystyczne prezentacje, koncerty i inne okolicznościowe wydarzenia przygotowane z wielkim rozmachem, kunsztem i starannością.

Tożsamość to istotna cecha, która scala ludzi. Gdy utożsamiamy się ze swoim miejscem zamieszkania stajemy się zwarci, zjednoczeni, gotowi sobie wzajemnie pomagać. Wyzwala to
u nas poczucie życzliwości. Gotowi i otwarci jesteśmy do wspólnych, pożytecznych inicjatyw na rzecz drugiego człowieka, na rzecz swojej miejscowości. I tacy są mieszkańcy Legionowa.

Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowo

Nagrodzeni zostali:

  • Działalność samorządowa

Mariusz Błaszczak, Kazimierz Kurnicki, Jan Grabiec, Rafał Kwiatkowski, Danuta Szczepanik, Andrzej Kicman, Wojciech Topczewski, Robert Wróbel.

  • Działalność gospodarcza

FOTO KNYT, Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych, Koperfam, Powiatowa Izba Gospodarcza, Narcyz Tokarski, Grzegorz Gruczek, FJK Małgorzata Kubicka, Market Chemko, TAMPONDRUK.

  • Działalność społeczna

Andrzej Pendzel, Kazimierz Stefaniak, Elżbieta Pogorzelska, Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo, Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski TPD, Zgromadzenie Siostry Urszulanki N.M.P. z Gandino, Towarzystwo Przyjaciół Legionowa, ks. Lucjan Szcześniak, Legionowskie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze i Ognisko Wychowawcze Caritas Archidiecezji Warszawsko-Praskiej, Wojciech Jeute, Danuta Ulkie, Henryk Matuszewski, Erazm Domański, Roman Biskupski, Zdzisław Wasilewski, Małgorzata Luzak, Cezariusz Kalinowski, Dorota Michalska, Zofia Rostkowska, Adrianna Piłatowicz, Liliana Sadowska, Tadeusz Kowalewski, Jacek Suszek, Barbara Kalinowska, Jerzy Jastrzębski, Andrzej Bochacz, Tadeusz Szulc, Elżbieta Makowiecka, gen. bryg. Zenon Poznański, Stowarzyszenie Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców, Wojciech Kowalczyk, ks. Tomasz Chciałowski.

  • Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa

Ryszard Gawkowski, Andrzej Milner, Józef Suchecki, Tomasz Wiśniewski, Ewa Milner-Kochańska, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

  • Oświata, kultura, sport

Anna Bogacka, Ewa Konarzewska, Beata Piasecka, Joanna Paprocka, Marek Kostera Kostrzewski, Rafał Perl, Grzegorz Ratigowski, Elżbieta Pazio, Helena Mikołajczak, Dorota Stankiewicz, KS Legionovia, Zoja Dąbrowska, Sexbomba, Zespół Szachraj, Dariusz Ziąbski, Jolanta Załęczny, LTS LEGIONOVIA, Sławomir Supa, Brygida Wagner- Konstantynowicz, Wojciech Lalek, Tomasz Szczepaniuk, Elżbieta Kiełbasińska, Michał Perl, Dawid Szulich, Zenon Durka, Jan Bokszczanin, Beata Narel, Jacek Kuźmiński, Joanna Bieńko, Elżbieta Rucińska, Andrzej Sobierajski, Dariusz Wieczorek, Jan Skakluk, Grażyna Chojnowska, Barbara Mierzejewska, Jacek Szczepański, Muzeum Historyczne w Legionowie, Sławomir Jagnyziak, Dorota Bonisławska.

Prezydent Miasta Legionowo