zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

500+ na pierwsze dziecko

Data dodania: 28 czerwca 2019

Od poniedziałku (1.07) wchodzą w życie nowe zasady dotyczące rządowego programu Rodzina 500+. Świadczenie będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do ukończenia osiemnastego roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Cofnij

Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach rodzic musi złożyć wniosek od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. W lipcu można składać wnioski drogą elektroniczną za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS, a od sierpnia także wersje papierowe.

Złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Jeśli rodzic złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca jego złożenia.

Rodzice, którzy już pobierają świadczenie do 30 września 2019 r. mogą złożyć jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. W ten sposób otrzymają od 1 lipca prawo do świadczenia także na pierwsze dziecko, a od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do 30 września 2019 r.).

Jak zapowiadają urzędnicy, nowy wniosek będzie krótszy i prostszy do wypełnienia. Wprowadzony zostanie także 3-miesięczny termin na złożenie wniosku o świadczenie na nowonarodzone dziecko (złożenie wniosku w tym czasie będzie gwarantowało przyznanie świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka). Obecnie rodzice mają na to miesiąc.