zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

7. Międzynarodowy Turniej Rugby na Wózkach Mazovia Cup 2017

Data dodania: 20 września 2017
Kiedy: 23 - 24 września 2017
Gdzie:
Mazovia Cup 2014/ Fot. Fourkings.pl
Turniej rugby na wózkach Mazovia Cup narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu. Podczas tegorocznej, siódmej już edycji, w walce o puchar spotka się sześć mocnych europejskich zespołów: Prague Robots z Czech, Germany Development z Niemiec, które przyjeżdżają na turniej już po raz kolejny, a także debiutujący w legionowskiej Arenie - Talent Team z Danii, Blue Link Team z Francji i Russian Mafia z Rosji.Warszawę będzie reprezentować największy i najbardziej utytułowany Klub w Polsce wielokrotny Mistrz Polski -  zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach.

- Jestem rugbistą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki - przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu - stwierdza Tomek Witkowski, zawodnik Four Kings i reprezentant Polski.

W niedzielę podczas meczy finałowych gościć będziemy Miss Polski na wózku 2016 Adriannę Zawadzińską i Vice Miss Polski na wózku 2014 Beatę Jałochę, które będą nas reprezentować w tegorocznym konkursie Miss Wheelchair World 2017.

Czym jest rugby na wózkach?

Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym - tetraplegią. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Do polski dotarła w 1997 roku.

- Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc - opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings.

Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W sezonie rozgrywkowym ściera się ze sobą aż piętnaście drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie.

- Walczymy również o to, aby nie traktowano nas jak inwalidów, ale jako sportowców. Ludzie, którzy trenują, poświęcają czas, energię, przygotowują się jak profesjonalni sportowcy do zawodów - mówi Dominik Wietrak, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach „Four Kings”, organizatora turnieju w Legionowie. - Tak samo jak inni sportowcy przeżywamy zwycięstwa i ponosimy porażki na boisku, cieszymy się z wygranego meczu i jesteśmy wściekli, kiedy nie udało się wygrać. Zorganizowaliśmy turniej Mazovia Cup, żeby mierzyć się z najlepszymi, żeby pokazać, że nas sportowców i nas - ludzi, stać nas na bardzo dużo.

Czytaj więcej na:

http://facet.interia.pl/meskie-tematy/news-rugbisci-na-wozkach-kazdy-ma-wlasna-nieszczesliwa-historie,nId,1585111#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich! Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2017!

WSTĘP WOLNY!

Lin Link do wydarzenia i fanpage’a:

https://www.facebook.com/mazovia.cup.icwrt/

Na żywo transmisję z niedzielnych finałów obejrzało wg raportu KP Sport 1168 widzów w tym ok. 500 z zagranicy. Link do materiału z 2016 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=nhtejOmwLJs&t=16s
 

TERMINY - MAZOVIA CUP 2017

Eliminacje – 23 września, sobota, godz. 9.00-18.30

Finały Play-off – 24 września, niedziela, godz. 9.00-17.00

Mecz finałowy – 24 września, niedziela,  godz. 15.00-16.30

Miejsce:

Arena Legionowo, ul. Bolesława Chrobrego 50 B

 

  

Mazovia Cup 2017
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa