zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Bajkowa Poczytalnia: Historia miłości Jana i Marysieńki

Data dodania: 18 października 2018
Bajkowa Poczytalnia: Historia miłości Jana i Marysieńki

W kolejny sezon Bajkowej Poczytalni małych widzów wprowadził Teatr Królewski z Wilanowa ze spektaklem „Historya miłości Jana i Marysieńki kuchnią przeplatana”. Opowieść oparta na unikatowych listach miłosnych Jana III Sobieskiego do Marii Kazimiery, w reżyserii Aliny Więckiewicz, przeniosła gości do XVII wieku…

W jakich okolicznościach Jan III Sobieski został królem? Na to pytanie w bardzo przystępny sposób odpowiedział najmłodszym spektakl w niezwyklej formule „teatru w teatrze”. Scenka marionetkowa autorstwa Janusza Korzeniowskiego (porcelanowe marionetki: Ani Polarusz), była miniaturą pałacu w Wilanowie w czasach znanego wszystkim z wąsów i brzucha władcy  A Grzegorz Gierak i Alina Więckiewicz, ubrani w historyczne kostiumy z opery „Narciso” Domenico Scarlattiego, zamienili salę widowiskową w Poczytalni w istny barokowy dwór. Nie mogło zabraknąć nawiązań do przepisów kulinarnych, tak charakterystycznych dla tamtych czasów, a w końcu dźwięcznej i intrygującej muzyki z epoki. Wszystko to utworzyło piękną, miłosną, radosną, a jednocześnie wzruszającą, ściskającą za serce, historię niezwykłego związku Jana i Marysieńki.

Po przedstawieniu wszyscy chętni mogli wziąć udział  w warsztatach umuzykalniających dla dzieci wg teorii E.E. Gordona BA-BA-BUM (popularna nazwa tej techniki to Gordonki). Przewodnikiem po dźwiękowej przygodzie była Katarzyna Sylla – skrzypaczka i wokalistka. Roztańczeni, rozśpiewani i pełni pozytywnych emocji uczestnicy z pewnością mogą polecić spotkania z cyklu Bajkowej Poczytalni  Już 20 października zapraszamy na „Powrót bazyliszka”.

/Poczytalnia/

Bajkowa Poczytalnia: Historia miłości Jana i Marysieńki
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie