zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Będzie drugi żłobek w Legionowie

Data dodania: 15 grudnia 2017

W obecności wiceministra Bartosza Marczuka z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wczoraj (14.12) w Miejskim Żłobku uroczyście otwarto sale przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych i specjalnej troski. Sale zostały dofinansowane z programu Maluch + edycja za życiem.

Podczas uroczystości prezydent Roman Smogorzewski zapowiedział, że już w przyszłym roku rozpocznie się budowa filii Żłobka Miejskiego dla os. Kozłówka, Piaski, os. Młodych i III Parceli.

– Chciałbym złożyć na ręce pana Ministra podziękowania dla rządu za tę dotację. To nie tylko ogromna pomoc, ale też motywacja do tego, aby stale poprawiać jakość opieki nad najmłodszymi mieszkańcami. W powiecie legionowskim spośród 5 gmin cztery nie prowadzą żłobków. Tylko Legionowo prowadzi opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami. Jest to pustynia i cieszę się, że polski rząd to dostrzega i stara się zmotywować i podać rękę samorządom – mówił prezydent Roman Smogorzewski.

Jak przypomniał prezydent, legionowski żłobek jest nie tylko jedynym w powiecie, ale także największym na Mazowszu, jeśli nie w kraju. – Nie spoczywamy na laurach. W przyszłym roku będziemy budowali filię tego żłobka w innej części miasta, aby mieszkańcy osiedli Piaski, Kozłówka, Młodych i III Parceli mieli bliżej, wygodniej i żeby legionowskie dzieci miały więcej dostępnych miejsc – powiedział prezydent Smogorzewski.

To plany na najbliższy rok. W tym roku w żłobku została zrealizowana inwestycja warta 250 tys zł, dzięki której powstała sala integracji sensorycznej i terapii ruchem, sala doświadczania świata, gabinet logopedy, oraz doposażono plac zabaw w zabawki sensoryczne.

Dzięki inwestycji żłobek będzie mógł przyjmować i prowadzić specjalistyczne zajęcia z dziećmi.

 

 

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie