zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Będzie tunel na Bukowcu

Data dodania: 03 sierpnia 2018

PKP PLK i wiceminister infrastruktury wyrazili zgodę na budowę tunelu na Bukowcu. Przeprawa będzie jedną z trzech realizowanych na terenie Legionowa.

Po niedawnych konsultacjach społecznych w sprawie budowy przepraw w Legionowie, władze miasta prowadziły dalsze rozmowy z koleją. W miniony czwartek (2.08) prezydent Roman Smogorzewski spotkał się z wiceministrem infrastruktury Andrzejem Bittelem i dyrektorem projektu w PKP PLK Kazimierzem Perytem.

– Jest zgoda PKP na budowę małego tunelu na Bukowcu. Jednocześnie realizowane będą trzy rozwiązania komunikacyjne, oprócz tunelu wybudujemy także kładkę dla pieszych na Bukowcu i przejście na wysokości ulicy Krasińskiego. Projekty te znajdują się na liście podstawowej, kwalifikując się do dofinansowania – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Zgodnie z pismem otrzymanym od PKP PLK całkowity udział PKP PLK w realizacji przedsięwzięć ustalony został do kwoty 11 808 595 zł netto, podczas gdy szacunkowy koszt budowy jednej przeprawy to 14-16 mln zł brutto. Różnicę pokryje miasto.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kolejarzy, zasady dofinansowania są takie same dla wszystkich uczestników projektu i na tę chwilę nie ma możliwości jego zwiększenia.

Uaktualnione koncepcje zostaną przedstawione mieszkańcom jesienią.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie