zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpieczne lato nad Zegrzem z Czwórką. Spotkasz nas nad wodą!

Data dodania: 27 lipca 2020
Zdjęcie radio.pl Czwórka nad Zegrzem / https://www.polskieradio.pl

Przez trzy letnie weekendy Czwórka Polskie Radio będzie podpowiadać, jak bezpiecznie spędzać czas i wraz z ratownikami znad Zalewu Zegrzyńskiego pokazywać, jak można odpoczywać, dobrze się bawiąc nad wodą.

Cofnij

Pierwsze spotkanie odbyło się w weekend 25 i 26 lipca. Czwórkę można było spotkać na plażach w Nieporęcie i Wieliszewie, gdzie Młodzieżowa Grupa Ratownicza Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprezentowała pozorowaną akcję ratunkową, pokaz pierwszej pomocy na fantomie oraz pokaz sprzętu ratowniczego.

Jak podkreślała Anna Brzezińska, pomysłodawczyni akcji nad Zegrzem, woda to niebezpieczny żywioł, więc bawiąc się w jej okolicy, warto uważać.

 - Pomysł na akcję powstał, by zwrócić uwagę na to, by korzystać z wody mądrze, a potem utrwalić tę wiedzę. Nasza obecność w różnych miejscowościach nad Zegrzem, m.in. w Nieporęcie, ma przypominać o zasadach bezpieczeństwa - tłumaczyła.

Kolejne spotkania z Czwórką na plażach Zalewu Zegrzyńskiego odbędą się 15 i 16 sierpnia (Serock i Wieliszew) oraz 29 i 30 sierpnia (Serock i Nieporęt).

źródło: Polskie Radio