zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Bezpieczny senior

Data dodania: 07 grudnia 2017
Spotkanie z seniorami

Policjantka z legionowskiej komendy zorganizowała kolejne spotkanie z seniorami. Tym razem odbyło się ono ze studentami Uniwersytetu III Wieku w Legionowie. Asp. szt. Justyna Stopińska omówiła tematy dotyczące m.in. zagrożeń wynikających z oszustw metodą na tzw. „wnuczka" czy "policjanta”. Ponadto policjantka przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną asp. szt. Justyna Stopińska spotkała się ze studentami Uniwersytetu III Wieku. Policjantka omówiła zagrożenia na jakie narażeni są na co dzień starsi ludzie. Mundurowa mówiła o włamaniach, kradzieżach i oszustwach. Podawane były przykłady starszych osób, które zostały wykorzystane przez oszustów wyłudzających pieniądze przez podszywanie się pod członków rodziny lub policjantów. Policjantka przytaczała przykłady i opowiadała o metodach działania oszustów, bo takie przypadki niestety wystąpiły również w powiecie legionowskim. 

Kolejnym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drogach. Policjantka wskazała uczestnikom zasady prawidłowych zachowań- jak być bezpiecznym jako pieszy, rowerzysta i kierujacy. Funkcjonariuszka zaapelowała o ostrożność podczas każdej podróży i zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego, a także zachęcała do noszenia elementów odblaskowych aby być widocznym. 

Ponadto policjantka przedstawiła działanie wirtualnego narzędzia tj. "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Uczestnicy spotkania dzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Od policjantki seniorzy otrzymali ulotki informacyjne ostrzegające przed oszustami. 

Asp. szt. Justyna Stopińska  apelowała, aby w przypadku oszustwa, jego próby lub zauważenia czegokolwiek niepokojącego zawiadamiać Policję na numer alarmowy. Seniorzy w skupieniu wysłuchali wszystkich policyjnych rad, a przy tym bardzo żywo uczestniczyli w dyskusji. 

/ek, KPP w Legionowie/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie