zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika wyróżniająca z napisem - Wirtualne spacery po Warszawie. Informacje o projekcie, logo organizatora i logo Mazowsze. serce Polski

Bezpłatne spacery wirtualne po Warszawie

Data dodania: 05 listopada 2020

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka" zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu Mazowsza do udziału w "Wirtualnych spacerach po Warszawie!".

Cofnij

Spacery on-line są ilustrowane (archiwalne zdjęcia, stare mapy, w przypadku dzieci - komiksy) i interaktywne (uczestnicy - osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, mogą rozmawiać z przewodnikiem i zadawać pytania, uzyskując od razu odpowiedzi).

Odwiedzane podczas godzinnych spacerów on-line miejsca są dobrane pod względem dostępności i atrakcyjności wirtualnej. Wirtualne wycieczki umożliwiają zwiedzanie Warszawy i poznanie jej historii oraz teraźniejszości.

Wykorzystywany jest przy tym program Microsoft Teams, umożliwiający "wirtualne spacerowanie" w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach publicznych. Każdy uczestnik (indywidualnie lub jako grupa) łączy się z przewodnikiem ze swojego komputera, smartfona lub tabletu niemal "jednym kliknięciem" poprzez wysłany wcześniej przez organizatora link. Komunikacja może odbywać się od strony uczestnika wyłącznie za pomocą czatu. Spotkanie umożliwia łączność audio i wideo z przewodnikiem (czyli słuchanie opowieści i oglądanie, a także rozmowę z innymi uczestnikami - niemal tak, jak na spacerze rzeczywistym).

Tematy spacerów on-line:

  1. "Trakt Królewski",
  2. "Stare Miasto",
  3. "Nowe Miasto",
  4. "Łazienki Królewskie".

Zapraszamy.


Zadanie "Wirtualne spacery po Warszawie!" sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.

źródło: Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka"