zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Bilety tańsze od 1 września

Data dodania: 24 maja 2018
Bilety ZTM

Warszawscy radni podjęli dzisiaj (24.05) uchwałę w sprawie zniżek w cenach biletów. Oznacza to, że mieszkańcy Legionowa od 1 września zapłacą znacznie mniej za bilety ZTM. Różnicę w cenie pokryje legionowski samorząd. Oferta będzie obowiązywała posiadaczy Karty Legionowianina.

Cofnij

W tej chwili mieszkaniec Legionowa, posiadający Kartę Legionowianina z 30-dniowym biletem Warszawa Plus na 2 strefy, płaci 166 zł. Gmina dopłaca do jego biletu 14 zł. Zgodnie z nowym rozwiązaniem będzie on płacił 120 zł, a gmina do jego biletu co miesiąc dopłaci 60 zł. Oznacza to roczną oszczędność w budżecie domowym w kwocie ponad 550 zł.

– Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla gmin metropolii i warszawiaków – mamy wspólny bilet metropolitalny. Mieszkańcy gmin ościennych od 1 września za bilet 30-dniowy płacić będą 120 zł zamiast dotychczasowych 180 zł (cena bez zniżki Warszawa Plus – przyp.red.). Różnicę zapłacą gminy – mówiła wiceprezydent Warszawy Renata Kazanowska – liczymy na to, że mniej samochodów wjedzie do Warszawy, to jest nasz cel.

Obecny podczas briefingu prasowego prezydent Roman Smogorzewski podkreślił, że system dopłat jest bardzo sprawiedliwy, gdyż gmina dopłaca do biletów tylko swoich mieszkańców, którzy tworzą budżet swego miasta – Jest to kolejny krok w dobrą stronę budowania wspólnego systemu komunikacyjnego. Legionowo od 1 września dopłaci maksymalną kwotę dofinansowania, co oznacza, że bilet miesięczny będzie tańszy dla mieszkańca o 60 zł – mówi prezydent Legionowa – mieszkańcy gmin ościennych dotychczas czuli się pokrzywdzeni, bo płacili znacznie więcej niż mieszkańcy Legionowa. Ta oferta jest sprawiedliwa, gdyż dopłacimy tylko do biletów naszych mieszkańców.

Gminy będą miały do wyboru trzy grupy dopłat do biletów w kwocie 14, 30 i 60 zł za bilet 30-dniowy w strefie I i II, 54, 70 i 130 zł za bilet 90-dniowy w strefie I i II. Dopłaty do biletów obowiązujących wyłącznie w strefie II będą wynosić odpowiednio 14, 30 i 40 zł za bilet 30-dniowy oraz 32, 45 i 70 zł za bilet 90 – dniowy. Zniżki będą dotyczyły także biletów ulgowych.

Legionowo dopłaci maksymalne kwoty: 60 zł (ulgowe 30 zł) do biletów 30-dniowych, 130 (65 zł ulgowe) w przypadku biletów 90-dniowych oraz odpowiednio 40/20 i 70/35 zł za bilety obowiązujące wyłącznie w 2. strefie. Oferta będzie obowiązywała wyłącznie posiadaczy Karty Legionowianina

Uchwała Rady Miasta st. Warszawa wchodzi w życie 1 września br. Jak informuje ZTM, w tej chwili w systemie funkcjonuje 6 gmin, 18 nowych deklaruje przystąpienie do niego od 1 września br.