zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bo wolontariat jest bardzo ważny

Data dodania: 22 lipca 2020
Plakat do akcji realizowanych przez Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo polegać będzie na pomocy w realizacji zakupów dla osób w dobrowolnej kwarantannie lub o ograniczonej sprawności ruchowej, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich.

Cofnij

Zgłoszenia będą przyjmowane on - line i telefonicznie.

Dla ułatwienia powrotu do normalnego życia po zakończeniu pandemii przewiduje się uruchomienie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa „kawiarenki integracyjnej”, w której zakładani odbiorcy zadania, mieszkańcy Osiedla Piaski, w tym seniorzy, będą mogli przy kawie i ciastku porozmawiać ze sobą, pograć w gry planszowe, skorzystać z punktu wymiany książek "Książka za Książkę" oraz poznać zasady wolontariatu.

Kolejnym elementem będzie prowadzenie punktu wsparcia dla osób zagrożonych uzależnieniem od alkoholu, uzależnionych lub współuzależnionych, który do czasu zakończenia pandemii będzie prowadzony online i w ramach dyżurów telefonicznych.

Z każdą zgłaszającą się po pomoc osobą, dyżurny wolontariusz przeprowadzi rozmowę, rozpozna jej sytuację i w razie konieczności uruchomienia mechanizmów pomocy społecznej lub wykazania przez zainteresowaną osobę woli walki z nałogiem skontaktuje ją z właściwymi instytucjami.

W ramach warsztatów kreatywnych uczestnicy wykorzystując maszynę użyczoną przez UM Legionowo będą szyli maseczki wielorazowe, ekologiczne torby na zakupy oraz woreczki na warzywa i owoce.

Do czasu przywrócenia możliwości ich normalnego prowadzenia w warsztatach jednorazowo weźmie udział 2 osoby.

Wkładem osobowym do realizacji zadania jest koszt pracy członków stowarzyszenia, którzy będą pełnili dyżury w punkcie wsparcia i prowadzili warsztaty kreatywne.

  • Miejscem realizacji zadania jest siedziba Stowarzyszenia Wolontariat Legionowo: Al. 1 Dywizji Zmechanizowanej 16, 05-119 Legionowo.
  • Nr telefonu: 602 878 623.

Koordynatorem akcji w ramach realizacji zadania przez Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo jest Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych.