zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Boisko dofinansowane

Data dodania: 27 września 2018
zdjęcie: czystysport.pl

706 tys zł dofinansowania otrzymała spółka KZB Legionowo wraz z Urzędem Miasta Legionowo z programu Sportowa Polska. Środki, o które od marca br zabiegał legionowski samorząd zostaną przeznaczone na modernizację boiska do piłki nożnej na terenie Stadionu Miejskiego w Legionowie.

Cofnij

Spółka KZB wraz z władzami miasta od lat planowała przebudowę boiska znajdującego się na legionowskim stadionie. Pierwszy wniosek w tej sprawie złożono już w 2017 roku, wówczas do Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż 2017. Lecz dopiero we wrześniu 2018 roku udało się otrzymać dofinansowanie.

- Wniosek dotyczy modernizacji boiska o trawie syntetycznej, które jest bardzo uczęszczane nie tylko przez najmłodszych, ale także dorosłych mieszkańców. Nawierzchnia zużyła się przez te lata i cieszy mnie bardzo, że udało nam się wywalczyć dofinansowanie ze środków zewnętrznych – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo, przypominając, że całkiem niedawno, dzięki doskonałej współpracy z doświadczonymi w pozyskiwaniu funduszy pracownikami Urzędu Miasta Legionowo, spółka otrzymała aż 3,5 mln dofinansowania do budowy basenu na os. Piaski.

Jak zapowiada prezes KZB, modernizacja boiska korzystnie wpłynie na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród legionowskich dzieci i młodzieży. Dzięki wymianie wypełnienia z granulatu wszyscy zainteresowani będą mieli bezpieczny dla zdrowia dostęp do infrastruktury sportowej – mówi Irena Bogucka.

Zródło: kzb-legionowo.pl