zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Brązowa odznaka dla Królewskiej Dwójki

Data dodania: 16 stycznia 2020

W czwartek (9.01) na internetowej stronie www.perspektywy.pl oraz na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zostały podane wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. W rankingu Perspektyw woj. mazowieckiego lI LO im. Króla Jana III Sobieskiego znalazło się na liście 200 najlepszych szkół i otrzymała Brązową Odznakę Perspektyw – znak jakości szkoły.

Cofnij

W rankingu Perspektyw woj. mazowieckiego liceum prowadzone przez Gminę Legionowo czyli Królewska Dwójka zajęła 141 miejsce i znalazło się na liście 200 najlepszych szkół. Z rankingu również wynika, że szkoła osiągnęła najwyższą lokatę spośród wszystkich publicznych szkół powiatu legionowskiego.

W rankingu krajowym liceum zajęło 717 miejsce. W roku szkolnym 2019/20 do egzaminu maturalnego przystąpiło 100% absolwentów. Egzamin maturalny zdało 96,47%. Królewska Dwójka w tym roku będzie obchodzić 36-lecie swojego istnienia.

Jest to szkoła, która posiada bardzo ciekawą ofertę edukacyjną dla uczniów m.in. klasy o profilu medialnym, biomedycznym, psychologiczno-pedagogicznym i matematyczno-informatycznym.

Ranking Liceów Ogólnokształcących uwzględnia szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których zdawało maturę w maju 2019 roku, na arkuszach standardowych, minimum 12 maturzystów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach.

W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

Ta inicjatywa jest prowadzona od 22 lat. Dzięki niej rodzice, uczniowie oraz nauczyciele mogą oceniać pracę kadry nauczycielskiej pod kątem osiąganych wyników na maturach oraz na olimpiadach.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

źródło: perspektywy.pl