zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Budżet na 2018 rok uchwalony

Data dodania: 02 stycznia 2018

Dochody w wysokości 225,8 mln zł – taki jest budżet Legionowa na 2018 rok. Zaplanowano 20,3 mln wydatków majątkowych. Wskaźnik planowanej łącznej spłaty zobowiązań wynosi zaledwie 3,97% przy dopuszczalnym wynoszącym 13,48%.

Główne źródła dochodu to podatki – podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych oraz inne to w sumie ponad 106 mln zł. Subwencje z budżetu państwa wyniosą 42,2 mln zł.

Na transport i łączność zaplanowano 25 mln zł, w tym 7 mln na lokalny transport zbiorowy. Wydatki zaplanowane na drogi gminne to 16,8 mln zł. Tradycyjnie największym wydatkiem jest oświata i wychowanie – na ten cel przeznaczono 77,7 mln zł. Ochrona zdrowia to 1,7 mln, w tym 500 tys zł na planowane uruchomienie ambulatorium. Na pomoc społeczną przeznaczonych zostanie blisko 10 mln zł, na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska 14,4 mln zł.

– To już 16 budżet miasta Legionowo, który przygotowałem wraz z moimi pracownikami. To bardzo dobry, bezpieczny i zrównoważony budżet, myślący o możliwościach dalszego pozyskiwania środków z Unii Europejskiej – mówi prezydent Roman Smogorzewski, jednocześnie podkreślając, że plan będzie wielokrotnie zmieniany, wprowadzane będą kolejne inwestycje z udziałem środków zewnętrznych. – Żyjemy w dzisiejszej bogatej perspektywie finansowej UE, chcemy pozyskać jak najwięcej środków i zrealizować wiele inwestycji. Nie ma jeszcze wszystkich konkursów, dlatego w budżecie nie zostały wpisane wszystkie inwestycje, które planujemy zrealizować.

Z inwestycji drogowych zaplanowane zostały przebudowy m.in. ul. Leśnej, Niklowej, Gawryszewskiego, Sikorskiego, Al. Róż, Wroniej. Zaplanowana jest budowa ronda Al. Sybiraków/Piaskowa, dalsza rozbudowa systemu dróg rowerowych. Rozpocznie się budowa piątego budynku socjalnego przy ul. POW. Wybudowane zostanie boisko na os. Sobieskiego.

Wskaźnik planowanej łącznej spłaty zobowiązań, o której mowa w art.243 ust. Ustawy o finansach publicznych do dochodów w roku 2018 wynosi 3,97% i nie przekracza dopuszczalnego wskaźnika spłaty zobowiązań określonego w art 243 ustawy o finansach publicznych, obliczonego w oparciu o plan za 3 kwartały roku poprzedzającego, który wynosi 13,48%.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie