zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Co nas (po)rusza, czyli energia na sobotę

Co nas (po)rusza, czyli energia na sobotę
12 października 2019
Poczytalnia
11:00 - 14:00

Skąd się bierze ciepło? Dlaczego na Mount Everest nie zaparzymy sobie herbaty? Po co baloniarzom rozgrzane powietrze? Dlaczego gwiazdy świecą? Skąd się bierze prąd elektryczny? Jak działają silniki? Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego pikniku naukowego w Poczytalni.

Podczas wydarzenia odwiedzimy kilka stoisk, przy których dowiemy się, m.in. czym jest ciepło, skąd się bierze i jak jest przekazywane; jak działają silniki cieplne; skąd się bierze światło i jakie są jego fascynujące właściwości; jak zbudowane są atomy; czym jest rozpad promieniotwórczy. Przy stoisku poświęconym elektryczności i magnetyzmowi sprawdzimy, czy oba zjawiska są ze sobą jakoś związane i jak właściwie wytwarza się prąd elektryczny w elektrowniach. Będziemy eksperymentować z próżnią, oglądać widma pierwiastków, robić swoje własne elektromagnesy, sprawdzać, jak działają baterie słoneczne i samochód na wodór. I z pewnością pojawią się inne niespodzianki.

/Fundacja Wega/