zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Colin Bass (from Camel) w Legionowie

Colin Bass (from Camel) w Legionowie
01 grudnia 2018
Ratusz, sala widowiskowa
19:00

Kolekcjonerskie bilety siedzące w cenie 60 (70zł w dniu koncertu) do nabycia w internecie: www.oskar-cd.com.pl oraz stacjonarnie w Warszawie w sklepie muzycznym Hey Joe przy ulicy Złotej 8. Bilety "print-at-home" dostępne za pośrednictwem www.bilety24.pl

Colin Bass jest na scenie rocka progresywnego już od 50. lat. Wraca teraz z winylowym wydaniem płyty An Outcast of the Islands, nagranej 20 lat temu. Colin zaczynał karierę w zespole Krisis (1968), w latach 70-tych eksperymentował z Velvet Opera, Clancy oraz u boku Steve`a Hillage`a.

W 1978 Colin Bass dołączył do zespołu Camel jako basista, nagrali wspólnie dwa albumy oraz koncertowali w Japonii i Europie. W 1981 odszedł chwilowo z grupy i kontynuował solową działalność w Paryżu.

Colin Bass w latach 80-tych grał z londyńską grupą African band Orchestra Jazira, z grupą 3 Mustaphas 3 jako Sabah Habas Mustapha. Od tamtego momentu wiele jego muzycznych utworów było podpisanych właśnie tym nazwiskiem. W 1991 Colin stworzył duet The Tension Mounting Boys z Benem Mandelsonem.

Od 1991 roku jego los znowu przeplótł się z Camelem. Po kolejnych sukcesach zespołu i muzyki Sabah Habas Mustapha przyszedł czas na solowy rock progresywny. An Outcast of the Islands został nagrany częściowo w Californii, a częściowo w Polsce z udziałem zespołu Camel - Andy Latimera i Dave Stewarta oraz polskich muzyków: Wojciecha Karolaka, Jacka Zasady, Zbyszka Florka i Macieja Mellera oraz Marcina Błaszczyka i Szymona Brzezińskiego. Colin później niejednokrotnie współpracował z Polakami, a w 2005 roku nagrał razem z Józefem Skrzekiem z SBB płytę Planetarium.
Dotychczas Colin nagrał razem trzy solowe albumy.

Trasa koncertowa odbędzie się z okazji 20-lecia wydania An Outcast of the Islands i to właśnie materiał z tej płyty będzie motywem przewodnim występów. Colin w towarzystwie muzyków zespołu Amarok zagra w Piekarach Śląskich, Legionowie i Poznaniu, a fani będą mogli zakupić rocznicowe wydanie albumu na czarnym krążku. Zespołami supportującymi będą Amarok, Walfad oraz Cereus, dwa z nich znane w Legionowie z ProgRockFest.