zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Czterysta pieców mniej

Data dodania: 04 listopada 2019
Nie truj daj oddychać

Program wymiany pieców w Legionowie wystartował w listopadzie 2015 r. W piątek (20.09) podpisano 400. umowę na wymianę pieca węglowego. Od tego czasu podpisano następnych 15 umów. Czekamy na następnych mieszkańców, którzy chcą zrezygnować z „kopciucha” na rzecz bardziej ekologicznego i wygodnego pieca.

Cofnij

Gmina Miejska Legionowo udziela dotacji na wymianę nieekologicznych pieców na paliwa stałe na nowoczesne piece gazowe, olejowe lub pompy ciepła. Wraz z wymianą na piec gazowy można także uzyskać dotację do przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej. Ile może zyskać mieszkaniec?

Pieniądze od urzędu

Dotacja na wymianę pieca centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na piec centralnego ogrzewania wynosi do 8 000 zł. Dotacja na gruntową pompę ciepła - do 16 000 zł, a dotacja na budowę przyłącza gazowego w przypadku wymiany pieca centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na piec centralnego ogrzewania zasilanego gazem wynosi do 2 376 zł.

Jak zdobyć dotację?

Wystarczy skontaktować się z podanym niżej numerem telefonu lub przyjść osobiście, by dowiedzieć się co należy zrobić by otrzymać dotację. - Już 400 osób zdecydowało się skorzystać z miejskiego programu i wymienić piec węglowy na gazowy, bo tych dofinansowujemy zdecydowanie najwięcej. Oznacza to, że już 1/3 właścicieli pieców zmieniła źródło ogrzewania – mówi prezydent Roman Smogorzewski. Likwidacja pieców węglowych to ogromny krok do poprawy powietrza, który odczuwa każdy mieszkaniec Legionowa.

Dalsze działania

By lepiej się oddychało, urząd zamontował pompy ciepła w miejsce „kóz” w trzech prywatnych lokalach mieszkalnych oraz 27 komunalnych. Do tego wykonano głęboką termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w dwóch budynkach komunalnych na ul. Kwiatowej i Batorego, gdzie znajduje się 20 lokali komunalnych.

Na zgłoszenia od mieszkańców o dotację czeka Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, pokój 3.15 oraz 3.14, tel. (022) 766 40 66, 766 40 65 (mail: ochrona.srodowiska@um.legionowo.pl)