zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Nagroda za "Dąb Gucio"

Data dodania: 28 sierpnia 2019
Zwycięzca odbiera nagrodę podczas sesji Rady Miasta Legionowo

„Dąb Gucio” - tak będzie nazywał się pomnik przyrody, położony na skraju lasu na rogu ulicy Mieszka I i Prymasowskiej. Dąb szypułkowy, o którym mowa ma około 240 lat, a obwód jego pnia to ponad 370 cm. W ogłoszonym konkursie na jego nazwę wygrał „Dąb Gucio”. Podczas dzisiejszej (28.08) sesji pomysłodawca nazwy odebrał nagrodę.

Cofnij

Konkurs „Nazwij pomnik” był podzielony na 2 etapy. W pierwszym należało przesłać mail z propozycją nazwy dla dębu. Organizator otrzymał ponad 80 e-maili, niekiedy z wieloma propozycjami. Spośród przesłanych propozycji wybrano 6 nazw, na które można było oddawać głos poprzez formularz na stronie internetowej. Oddano 472 głosy, 236 z nich na zwycięską nazwę „Dąb Gucio”

Imię Gucio pojawiło się w kilku mailach, jednak osobą która pierwsza nadesłała taką propozycję był Pan Marek Chojnowski, który został laureatem konkursu, otrzymał list gratulacyjny oraz ufundowaną przez Referat Ochrony Środowiska nagrodę.