zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Dwóch we Trzech ku pamięci Jednego piosenki Jacka Kaczmarskiego

Dwóch we Trzech ku pamięci Jednego piosenki Jacka Kaczmarskiego
28 kwietnia 2019
sala MOK Legionowo, ul. Norwida 10
19:00

Jacek Kaczmarski jako swoisty nauczyciel był obecny w nas od czasów, kiedy zaczęliśmy samodzielnie analizować otaczającą nas rzeczywistość. Wystąpią: Bartosz Kamiński - śpiew, gitara Krystian Kulas - gitara, Łukasz Mrugacz - recytacja,

Jacek Kaczmarski jako swoisty nauczyciel był obecny w nas od czasów, kiedy zaczęliśmy samodzielnie analizować otaczającą nas rzeczywistość. Z racji na wyraziste kompozycje oraz odejście od utartych schematów polskiej poezji śpiewanej nigdy nie doceniony jako poeta, a jego utwory nie odcisnęły się na kartach szkolnych podręczników. Mimo otwartości na wydarzenia polityczne, zjawiska społeczne i kondycję człowieka - pozostaje obserwatorem przemilczanym, a jego wyjątkowe, choć poniekąd gorzkie spostrzeżenia - zapomniane. Z upływem lat postać artysty, który nigdy nie znalazł tego, czego szukał, wydaje się zanikać. Chcąc uratować przed zapomnieniem i podziękować za pouczającą lekcję postanowiliśmy zorganizować krótki przegląd piosenek poety. Wszystkie utwory opatrzone słowem wstępu wykonane zostaną przez nas w formie śpiewu, bądź recytacji. Mamy nadzieję, że wybrana kropla w morzu twórczości naszego bohatera sprowokuje Państwa do dalszego odkrywania jego nie tracącego na aktualności dorobku.

wstęp wolny

/Bartosz Kamiński/