zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Działania kontrolo-prewencyjne "Zmierzch"

Data dodania: 12 października 2017
Działania kontrolo-prewencyjne

Od środy (11 października) na terenie powiatu legionowskiego policjanci rozpoczynają działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Zmierzch". Jest to już kolejna akcja po wcześniejszych działaniach "Bezpieczne Legionowo-Bezpieczny Powiat", aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, którą postanowił wdrożyć w życie Komendant Powiatowy Policji w Legionowie mł. insp. Krzysztof Smela.

Kolejne już działania kontrolno-prewencyjne, których pomysłodawcą jest szef policjantów pełniących służbę w powiecie legionowskim mł. insp. Krzysztof Smela, rozpoczynają się od dzisiaj. Tym razem akcja ma nazwę "Zmierzch". 

Funkcjonariuszy służących w komendzie i ościennych komisariatach wspierać będą stołeczni policjanci. Mł. insp. Krzysztof Smela wystąpił do Komendanta Stołecznego Policji o udzielenie wsparcie w działaniach, uzyskując zgodę. Oznacza to, że cyklicznie siły wsparcia w postaci policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie, Wydziałów Ruchu Drogowego oraz Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji  zobaczyć będzie można na terenie naszego powiatu. 

W praktyce dla mieszkańców działania "Zmierzch" oznaczały będą większą liczbę patroli umundurowanych i "po cywilnemu" pełniących służbę w terenie.

Celem działań podobnie jak poprzednio w przypadku "Bezpiecznego Legionowa- Bezpiecznego Powiatu"  będzie  ograniczenie przestępczości kryminalnej szczególnie uciążliwej dla społeczeństwa  m.in. kradzieży z włamaniami do domów i mieszkań, kradzieży  samochodów oraz rowerów.  

Policjanci będą patrolować osiedla mieszkaniowe, legitymować osoby piesze oraz przeprowadzać kontrole drogowe pojazdów. W przypadku stwierdzenia popełnienia przestępstwa funkcjonariusze będą mieli za zadanie zatrzymać sprawców na "gorącym uczynku" lub w bezpośrednim pościgu.

/KPP w Legionowie, ek/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie