zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Dzień otwarty w "Królewskiej Dwójce"

Data dodania: 07 marca 2019
Dzień otwarty w

Nadchodzi czas, w którym uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej podejmą jedną z najważniejszych decyzji – wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Decyzji, która może zadecydować o dalszych losach młodego człowieka. Dlatego też we wtorek (5 marca) „Królewska Dwójka”, jak co roku otworzyła swoje podwoje dla potencjalnych kandydatów.

Cofnij

Na spotkanie informacyjne przybyło wiele osób, sala gimnastyczna została wypełniona po brzegi. Dyrektor Maria Serdeczna zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2019/2020, zarówno do 3-letniego jak i 4-letniego liceum. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę przybyłych na wysokie wyniki naszych absolwentów na egzaminie maturalnym, nowy kierunek kształcenia - klasę o profilu matematyczno-informatycznym, współpracę z uczelniami wyższymi (Uniwersytetem Warszawskim i Wojskową Akademią Techniczną), organizowane w placówce egzaminy międzynarodowe Cambridge, wymianę międzynarodową, wycieczki zagraniczne, pracę samorządu uczniowskiego oraz wolontariatu. Wspomniała także o tym, że w opinii uczniów i rodziców szkoła postrzegana jest jako placówka bezpieczna i przyjazna młodzieży.

Po prelekcji goście mogli zwiedzić szkołę, porozmawiać z dyrektorem, nauczycielami i uczniami w poszczególnych pracowniach przedmiotowych. Popatrzeć jak samodzielnie wykonują doświadczenia fizyczne, biologiczne i chemiczne, obejrzeć szatnię, stołówkę oraz patio. Nad częścią organizacyjną czuwali wyznaczeniu nauczyciele i młodzież w strojach z epoki naszego patrona Jana III Sobieskiego. Z bardzo dobrej frekwencji oraz wielu pytań dotyczących szans dostania się do szkoły, śmiało można stwierdzić, że dzień otwarty w „Królewskiej Dwójce” okazał się sukcesem. Warto było na niego ciężko pracować – bo zainteresowanie uczniów i rodziców placówką oraz ich pozytywne komentarze na temat szkoły, bazy lokalowej, dydaktycznej, oferty edukacyjnej i przyjaznej atmosfery wywołały uśmiech na twarzach Dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów.

/Ewa Wiechowicz, ZSO nr 2/