zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

E-booki w bibliotece

Data dodania: 07 lutego 2020
Plakat promujący uzyskiwanie kodów do serwisu LEGIMI w Legionowskiej Bibliotece

Od stycznia Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie rozpoczęła udostępnianie czytelnikom książek w elektronicznej formie. W ramach powołanego konsorcjum bibliotek publicznych województwa mazowieckiego podpisano umowę z platformą Legimi, czyli internetową wypożyczalnią e-booków. Przez cały 2020 rok, na początku każdego miesiąca, w Poczytalni będą udostępniane kody, które umożliwią bezpłatne korzystanie z zasobów serwisu w danym miesiącu. Pamiętajmy jednak, że ich ilość jest ograniczona.

Cofnij

Aby uzyskać kod trzeba być czytelnikiem biblioteki i mieć przy sobie kartę biblioteczną. Można go aktywować przez stronę https://www.legimi.pl/mazowieckie/ bądź po zalogowaniu się na swoje konto w Legimi. Jeśli kod nie zostanie aktywowany do ostatniego dnia miesiąca – wygaśnie, a kolejny będzie można pobrać w Poczytalni na początku następnego miesiąca.

Dzięki kodowi czytelnicy biblioteki uzyskają dostęp do ok. 60 tys. tytułów z zasobów Legimi. Z wypożyczonych pozycji można korzystać na komputerach, laptopach, smartfonach, a także na wybranych czytnikach (listę można znaleźć na stronie internetowej biblioteki www.bibliotekalegionowo.pl). Na ten moment kody nie dają możliwości czytania książek na urządzeniach Kindle, jednak w przyszłości ma się to zmienić. E-booki wypożyczone z Legimi można czytać na dwóch urządzeniach, wykorzystując ten sam kod.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się rozpocząć współpracę z Legimi – mówi Tomasz Talarski, dyrektor legionowskiej biblioteki. – Wiemy, że liczba osób korzystających z ebooków stale rośnie, coraz częściej słyszeliśmy też pytania o to, czy nasi czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z zasobów tego serwisu, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, gdy nadarzyła się okazja, by dać tę możliwość użytkownikom biblioteki. Liczymy na to, że dzięki poszerzeniu oferty zachęcimy jeszcze większą liczbę osób do korzystania z Pocztalni i innych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej – dodaje.

Zainteresowanie kodami dostępu do Legimi jest duże – styczniowa pula rozeszła się w ciągu 3 dni, a chętnych nadal nie brakuje. Następne kody były rozdawane od 3 lutego.