zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Finał VII Dni Osób Niepełnosprawnych

Data dodania: 20 listopada 2018
Finał VII Dni Osób Niepełnosprawnych

Uroczyste zakończenie VII Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego nastąpiło 15 listopada br., w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Podczas finału podsumowano także doroczną akcję poświęconą Alternatywnym i Wspomagającym Metodom Komunikacji (AAC).

Cofnij

Podczas tegorocznej odsłony finału DON podsumowano wydarzenia, które odbywały się od marca do listopada br., wśród nich konkursy literacki, plastyczny i teatralny oraz wręczenie orderu Przyjaciel Niepełnosprawnych. Przypomniano, że pod koniec marca odbyła się konferencja na temat zespołu Aspargera, natomiast w kwietniu zorganizowano akcję informacyjną dotyczącą autyzmu. W maju do sportowych zmagań stanęli uczestnicy paraolimpiady dla dzieci i młodzieży. Ponadto zorganizowano warsztaty w Muzeum Historycznym w Legionowie oraz plenery malarskie i fotograficzne.

Zgromadzeni obejrzeli przedstawienie pt. „Dzwonnik z Notre Dame” z wykorzystaniem alternatywnych metod komunikacji w wykonaniu podopiecznych Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.

Wydarzenie było również okazją do wręczenia nagród dla przedszkoli biorących udział w akcji poświęconej AAC oraz podziękowań dla wolontariuszy z Gimnazjum Salezjańskiego, którzy aktywnie włączyli się w jej realizację. Celem akcji, tradycyjnie zorganizowanej przez przedszkole specjalne w PZSiPS w Legionowie we współpracy z Fundacją „Promień Słońca”, jest przybliżenie mieszkańcom powiatu sytuacji osób niemówiących. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Bądź liderem”.

Finałowi towarzyszyło otwarcie wystawy twórczości dzieci z PZSiPS w Legionowie. Prace, które zawisły w ratuszowej galerii, będzie można oglądać do końca listopada. Kolejna odsłona Dni Osób Niepełnosprawnych już na wiosnę.

/Starostwo Powiatowe/