zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

„Fit kids” – czyli zdrowe dzieci

Data dodania: 08 czerwca 2020
Billboard promnujący program

Już za 2 tygodnie (22-27.06.2020) odbywać się będzie rekrutacja do pilotażowego programu przeciwdziałania otyłości wśród dzieci. Akcja skierowana jest do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z terenu Legionowa i ma na celu poprawę stanu zdrowia aż 120 dzieci. Zajęcia odbywać się będą m.in. w Spektrum Sportu przy ul. Narutowicza i dla uczestników programu będą całkowicie bezpłatne.

Cofnij

Do kogo skierowany jest program?
W legionowskiej odsłonie projektu mogą wziąć udział dzieci z terenu gminy uczęszczające do klas 1-6, których wskaźnik masy ciała jest powyżej 95 centyla. Program zakłada również wsparcie edukacyjne dla rodziców, w postaci indywidualnych konsultacji dietetycznych (dziecko + rodzic), oraz prelekcje dla rodziców dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki.

Zakres projektu
Projekt realizowany będzie przez okres sześciu miesięcy. Działania zostały zaplanowane kompleksowo i zaczynają się już od samego procesu rekrutacji, który prowadzony będzie pod okiem lekarza specjalisty. Dzieciom zakwalifikowanym przysługiwać będzie 48 zajęć ruchowych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów (grupy ok. 15 osobowe, 2 x w tygodniu po 1 godzinie). Łącznie będą to 24 tygodnie zajęć. Dodatkowo przewidziano 3 konsultacje z lekarzem nadzorującym postęp programu oraz edukację dla osób z otoczenia pacjenta.

Rekrutacja
Pierwszy nabór do projektu prowadzony będzie w dniach 22-26 czerwca w godzinach od 17:00 do 19:00 oraz 27 czerwca (sobota) w godzinach 9:00-15:00 w Spektrum Sportu w Legionowie przy ulicy Narutowicza 96. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z rygorami sanitarnymi, wymagane jest dokonanie zapisu telefonicznego pod numerem: 22 300 93 94 - Biuro Projektów (czynne w godzinach 10:00-15:00).

Realizatorzy i beneficjenci
„Fit kids” jest realizowany w ramach projektu „Badania diagnostyczne w kierunku otyłości dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu m. Warszawy, dzielnicy Białołęka i Gminy Miejskiej Legionowo w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020” przez firmę Thames Sp. z o.o. Realizatorem w Legionowie jest Stowarzyszenie Spektrum Sportu, a Prezydent Miasta Legionowo objął go patronatem.

Dzieci biorące udział w projekcie nie mogą korzystać, w momencie aplikowania do udziału w programie, z podobnych świadczeń finansowanych realizowanych przez NFZ oraz nie mogą brać udziału osoby, które wcześniej korzystały z innych, analogicznych projektów finansowanych przez EFS np. u innego beneficjenta realizującego projekt w ramach programu pt. „Regionalny program zdrowotny w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości wśród dzieci z województwa mazowieckiego”.