zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Fundusze unijne odmieniają Legionowo

Data dodania: 07 października 2019
Na zdjęcieu Prezydent Roman Smogorzewski z dyplomem za zajęcie III miejsca w kategorii Wykorzystanie środków zagranicznych przez samorządy - ranking za rok: 2018

Bardzo wysoka, trzecia pozycja w kraju, w rankingu miast wykorzystujących środki z funduszy Unii Europejskiej na inwestycje transportowe jest dowodem na to, że nasze zaangażowanie i ciężka praca włożone w pozyskiwanie środków zewnętrznych się opłacają.

Cofnij

Legionowo – jako partner wiodący – wraz z innymi podwarszawskimi gminami realizuje w ramach ZIT projekt budowy 77 km ścieżek rowerowych. Ten projekt oraz budowa parkingów park&ride umożliwiły miastu zajęcie 3. miejsca w swojej kategorii w rankingu Wspólnoty.*

W latach 2016–2019 Legionowo realizuje projekt „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. 

Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Ma się też poprawić bezpieczeństwo na drogach, zmniejszyć liczba samochodów oraz koszty organizowania podróży. Całkowity koszt inwestycji to ponad 60 mln zł.

Fundusze unijne widać w całym mieście za sprawą ścieżek rowerowych, które budujemy wraz z siedmioma gminami północnego Mazowsza. Nagroda niezwykle mnie cieszy, ale nie zwalniamy tempa i ciągle pracujemy nad kolejnymi wnioskami o dofinansowanie.

Prezydent Roman Smogorzewski

Miasto planuje już kolejne inwestycje w zakresie budowy ścieżek rowerowych. Za kolejne 8 mln zł w przyszłym roku powstanie ich 9 km. Elementem walki z niską emisją jest także budowa parkingów park&ride – nie tylko dla samochodów, ale też rowerów i pojazdów z napędem elektrycznym wraz z punktami ładowania.


* Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątem kilku aspektów. Każdy z nich to odrębny ranking. Ponieważ są opracowywane na bazie zestandaryzowanych, obiektywnych wskaźników często są wykorzystywane przez same samorządy do przygotowywani opracowań porównawczych wykorzystywanych np. na sesjach rad. Rankingi Wspólnoty są publikowane rok po okresie którego dotyczą zebrane w tym zestawieniu dane, ponieważ w takim czasie są publikowane dane z GUS. Zatem przykładowo rankingi publikowane we Wspólnocie w 2013 roku, obejmują dane za 2012 r. Stąd wpis "ranking za rok".

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Ranking - tabela