zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Gala Boksu: Cieślak vs Kalenga

Gala Boksu: Cieślak vs Kalenga
01 marca 2019
DPD Arena Legionowo
19:30

Były Mistrz Świata - Kalenga rywalem Cieślaka na Friday Boxing Night w DPD Arenie Legionowo. Youri Kalenga, który w latach 2014-2017 stoczył 5 walk o Mistrzostwo Świata, będzie rywalem Michała Cieślaka na gali Friday Boxing Night 1 marca w Legionowie. To najtrudniejszy rywal w karierze niepokonanego na zawodowych ringach pięściarza z Radomia. Friday Boxing Night bilety na galę boksu już w sprzedaży!

Pochodzący z Kinszasy (dawny Zair), a trenujący we Francji Youri Kalenga to były Mistrz Świata interim WBA w wadze junior ciężkiej. Pas w wersji tymczasowej wywalczył w 2014 roku po wygranej w Monte Carlo na punkty z Mateuszem Masternakiem (po latach Polak zrewanżował się). Na pierwszą obroną poleciał do Kanady, gdzie pokonał przed czasem miejscowego boksera Dentona Daleya. W 2015 roku walczył o właściwy tytuł Mistrza Świata WBA, ale na moskiewskich Łużnikach przegrał na punkty z Denisem Lebiedievem.

Później Youri Kalenga jeszcze 2-krotnie bił się o Mistrzostw Świata w cruiserweight. W paryskim Pałacu Sportu przegrał z Kubańczykiem Yunielem Dorticosem, a stawką było trofeum interim WBA. Potem został pokonany w Republice Południowej Afryki, ale niejednogłośnie przez Kevina Lerenę w pojedynku o pas organizacji IBO w limicie 90,7 kg.

Na polskich galach kibice niezbyt często mają okazać zawodników z takim "pięściarskim CV", jakie posiada Kalenga (23-5, 16KO). To będzie najtrudniejszy sprawdzian w karierze Michała Cieślaka (17-0, 11KO). Radomianin wygrywał już z 2-krotnym pretendentem do tytułu Mistrza Świata Francisco Palaciosem, dawnym rywalem Krzysztofa Włodarczyka, a także Ukraińcem Siergiejem Radchenko czy Jarno Rosbergiem oraz Łukaszem Rusiewiczem.

Organizujący galę Tomasz Babiloński zapowiada wielkie piątkowe emocje 1 marca w Legionowie. O Mistrzostwo Polski walczyć będą Piotr Gudel (9-2-1) i Rafał Grabowski (4-1). Drugą zawodową walkę stoczy okrzyknięta "Miss Ringu" Wiktoria Sądej, 2-krotna wicemistrzyni Europy w boksie olimpijskim kadetek i juniorek. W gronie zawodowców zadebiutuje uznawany za duży talent Patryk Cichy, który zdobywał medale w każdym kolorze podczas MP Seniorów, Juniorów i Kadetów.

Bilety na - https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/legionowo-boxing-night/

/Friday Boxing Night/