zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika z kobietą zakrywającą rękami twarz przy laptopie.

Gdzie jest granica bezpiecznego Internetu?

Data dodania: 1 lutego 2021

Jak bardzo nowe technologie przejmują kontrolę nad młodymi użytkownikami? Czym są uzależnienia behawioralne Czy świat internetu ma wpływ na zaburzenia żywienia? O tym opowiedzą praktycy, eksperci zaproszeni na najbliższe posiedzenie Komisji Polityki Socjalnej i Prorodzinnej sejmiku województwa. Specjalnie z myślą o rodzicach, ale też o młodzieży, pedagogach, osobach pracujących z młodymi mieszkańcami Mazowsza obrady komisji będzie można oglądać na żywo.

Cofnij

Już w najbliższy wtorek – 2 lutego 2021 r., o godz. 12:00 odbędzie się on-line komisja poświęcona uzależnieniom behawioralnym i największym problem trapiącym teraz dzieci i młodzież. Przejdź do transmisji.

Polityka społeczna jest szalenie ważna w naszym życiu. Chcemy mówić o tym, co dotyczy naszych dzieci i młodzieży, zwłaszcza o uzależnieniach od internetu, które prowadzi do szeregu różnych problemów. Serdecznie zapraszam na Komisję Polityki Społecznej i Prorodzinnej – po raz pierwszy w koncepcji otwartej – zachęca Piotr Kandyba, przewodniczący komisji.
Wpływ rozwoju nowych technologii na dzieci i młodzież w dzisiejszym świecie jest ogromny. Wzrasta liczba dzieci popadających tzw. nałogi behawioralne, np. podczas korzystania z Internetu całkowicie tracą kontrolę nad swoimi zachowaniami. Takie korzystanie z sieci prowadzi do zaburzeń snu, zaburzeń potrzeb fizjologicznych, przesiąkania treściami nie zawsze adekwatnymi do wieku. W efekcie tego mogą pojawić się depresja, zaburzenia lękowe. Kolejnym występującym ryzykiem jest podążanie za internetową „modą” wśród nastolatek, które przez obniżanie samooceny kończy się zaburzeniami odżywiania – anoreksją i bulimią.

O tym, czym są uzależnienia behawioralne wśród dzieci i młodzieży, oraz z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się młodzi ludzie, będą mówić zaproszone osoby.

Gościem tego spotkania będzie dr Ewa Odachowska – jedna z osób najlepiej znających się na tej dziedzinie. Zaproszona została również pani Beata Bielińska pracująca w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży. Będzie to więc podsumowanie tego, z jakimi problemami teraz, zwłaszcza w czasie pandemii borykają się najmłodsze osoby – wyjaśnia Elżbieta Bogucka, zastępca dyrektora MCPS ds. polityki społecznej.

W temat wprowadzą: dr Ewa Odachowska, psycholożka i psychotraumatolożka, pracująca na co dzień pracuje Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej jako Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży opowie o uzależnieniach behawioralnych; Beata Bielińska psycholożka, trenerka i psychoterapeutka pracująca w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) opowie o problemach, zagrożeniach, z jakimi borykają się dzieciaki, zwłaszcza w czasie pandemii; Elżbieta Bogucka, zastępca dyrektora MCPS ds. Społecznych, opowie o działaniach podejmowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.