zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Historya miłości Jana i Marysieńki kuchnią przeplatana

Data dodania: 30 sierpnia 2018

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na przedstawienie Teatru Królewskiego z Wilanowa. „Historya miłości Jana i Marysieńki kuchnią przeplatana” to opowieść oparta na unikatowych listach miłosnych Jana III Sobieskiego do Marii Kazimiery.

Cofnij

Spektakl nawiązuje do dawnej tradycji teatru dworskiego, która w sposób szczególny zapisała się w historii sztuki, zwłaszcza w XVII wieku. „Teatr w teatrze” – ta niezwykła formuła teatralna możliwa jest dzięki zastosowaniu techniki marionetek i scenki marionetkowej będącej miniaturą pałacu w Wilanowie w czasach Sobieskiego. Aktorzy ubrani w przepiękne historyczne kostiumy teatralne z opery „Narciso” Domenico Scarlattiego według projektu wybitnej scenografki Zofii Wierchowicz zapraszają nas do wejścia w świat XVII-wiecznego dworu, na którym rozgrywa się nasza opowieść. Marionetki wykonane przez Ani Polarusz – w unikalnej technice lalek porcelanowych, w kostiumach stylizowanych na XVII wiek – nadają spektaklowi dodatkowy, niepowtarzalny czar. A jako że barok słynął z wyrafinowanej kuchni, w naszym spektaklu nie mogło zabraknąć odniesień do słynnych przepisów kulinarnych. Wszystko łączy muzyka z epoki, dopełniając w ten sposób czarowną opowieść o miłości i tęsknocie, rozstaniach i powrotach, intrydze, polityce, wyprawach wojennych, które doprowadziły na tron królewski Jana III.

 

Scenariusz i reżyseria: Alina Więckiewicz
Scenografia: Ani Polarusz
Kostiumy: Zofia Wierchowicz
Scenka marionetkowa: Janusz Korzeniowski
Konsultacja: Anna Ruszkowska
Występują: Grzegorz Gierak, Alina Więckiewicz, Ani Polarusz