zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Huculszczyzna w Legionowie

Data dodania: 01 października 2018

Moda prosto z Ukraińskiego regionu Huculszczyzny zagościła w miniony piątek (28.09) w Legionowie. Wcześniej przedstawiciele instytucji kultury i prezydent Roman Smogorzewski spotkali się podczas "okrągłego stołu" na temat współpracy w dziedzinie ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego. Tego dnia podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Legionowem a Wyżnicą.

Cofnij

Po ponad 2- godzinnej dyskusji na temat kultury i możliwości współpracy pomiędzy Kosivem, Wyżnicą i Legionowem oraz Powiatem Legionowskim, o godzinie 18.00 Poczytalnia zamieniła się w wybieg mody. Na drugim piętrze Poczytalni odbyła się prezentacja oraz pokaz strojów z Huculszczyzny, prezentowanych przez ukraińskie modelki.

Wydarzenie było dofinansowane w ramach środków pozyskanych przez zwycięzców konkursu zorganizowanego przez inicjatywę Wspólnoty Karpackiej: „Ustanowienie transgranicznego partnerstwa z powiatem legionowskim (Rzeczpospolita Polska) jako możliwość popularyzacji dziedzictwa kulturowo-historycznego Huculszczyzny poza granicami regionu etnicznego”.