zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu budynek Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie

Informacje dot. pracy OPS

Data dodania: 19 października 2020

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzenianie się wirusa w Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie, Filii Ośrodka oraz w dziale dodatków mieszkaniowych wprowadza się szczególne zasady pracy oraz przyjmowania interesantów od dnia 19.10.2020 r. do odwołania.

Cofnij
 1. Ogranicza się bezpośrednią obsługę interesantów Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie w siedzibie oraz w terenie.
 2. Obsługa będzie prowadzona telefonicznie nr 22 774 08 66, 22 774 28 37, za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@opslegionowo.pl, portal emp@tia lub przez platformę e-puap.
 3. Pisma, wnioski i dokumenty należy wrzucać do urny ustawionej w wyznaczonym miejscu w budynku Ośrodka.
 4. Wszelkie druki wniosków znajdują się na stronie Ośrodka w zakładce druki do pobrania.
 5. Ogranicza się bezpośrednią obsługę interesantów Filii Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 4/40 w siedzibie oraz w terenie.
 6. Pisma, wnioski i dokumenty należy wrzucać do skrzynki pocztowej znajdującej się na drzwiach wewnętrznych Filii OPS.
 7. Pracownicy socjalni OPS i Filii OPS pracują w środowiskach tylko interwencyjnie.
 8. Bezpośrednia obsługa klienta prowadzona będzie w okienku kasowym, tylko w pilnych sprawach wymagających osobistego kontaktu, po wcześniejszym uzgodnieniu godziny przyjścia, z zachowaniem szczególnej ostrożności, zakrywaniu ust i nosa maseczką oraz dezynfekcji rąk.
 9. Wypłata w kasie z pomocy społecznej odbywać się będzie w reżimie sanitarnym i zgodnie z dniem i godziną przypisaną indywidualnie dla każdego klienta.
 10. W Dziale Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Jagiellońskiej 13A obowiązuje następujący rozkład pracy, z zachowaniem szczególnej ostrożności i reżimu sanitarnego:
  • poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 8:00-15:45 – przyjmowanie wniosków tylko o ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku rodzinnego, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia Dobry start;
  • środa, piątek w godzinach 8:00-15:45 – przyjmowanie wniosków tylko o ustalenia prawa do dodatku mieszkaniowego.

Celem zmiany organizacji pracy jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania OPS na wypadek wystąpienia ogniska zakażenia, w sytuacji szczególnej, którą jest aktualnie trwający lawinowy wzrost zachorowań na COVID-19 w kraju.