zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Jachtostopem wśród kanibali i artystów. Spotkanie podróżnicze

Data dodania: 01 grudnia 2017
Jachtostopem wśród kanibali i artystów. Spotkanie podróżnicze

Godzina: (Piątek) 19:00 - 20:30, Lokalizacja: Poczytalnia, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi podróżnikami Pauliną i Rafałem Sigiel. W trakcie prezentacji dowiemy się między innymi: Ile świń kosztuje dobra żona w hierarchicznych kulturach klanowych na Vanuatu? Jak smakuje mistyczny napój „kava kava” oraz dlaczego przed sporządzeniem musi on zostać przeżuty i wypluty przez młodych chłopców?

Wspólnie zajrzymy do wnętrza wulkanu, który non-stop pluje lawą i jest w nieprzerwanym stanie erupcji od 500 lat, a także spotkamy się oko w oko z rekinem. Ponad to wiele innych ciekawostek o życiu, kulturze i zwyczajach na tym niezwykłym archipelagu na krańcu świata.

Podczas spotkania planujemy poczęstunek niespodziankę.:). Pokażemy również przedmioty codziennego użytku, rzeźby i ozdoby z Melanezji, wśród nich znajdą się wyroby z drewna palmy kokosowej i łupin orzechów kokosowych.

Odbędzie się również prezentacja książki „Pacyfik i jeszcze dalej”

Paulina i Rafał Sigiel, dwójka dobrze zapowiadających się obywateli ustrukturyzowanego społeczeństwa, goniąc w poszukiwaniu marzeń, zostawia wszystko i rusza przed siebie. Dookoła świata. Bez planu. Jak taka podróż ich zmieni? Czego nauczy o otaczającej nas rzeczywistości?
Niezwykła ciekawość świata i nieokiełznany optymizm prowadzą tych współczesnych wagabundów do najodleglejszych zakątków naszej planety. Z wyjątkową wnikliwością obserwują świat, wyłapując absurdy podpatrywanej codzienności. Z dystansem do podróżniczego zadęcia, błyskotliwie i przede wszystkim z humorem serwują nam podróżniczy koktajl, który czyta się jednym tchem.
Cztery miesiące jachtostopu na Pacyfiku, własny miniwan w Nowej Zelandii, a także ponad 150 tys. km wielkiej przygody z otwartym umysłem i wyczekiwaniem na nieznane. Poszukując sensu życia, Paula i Rafał podpatrują, jak archetyp wolności ma się dziś we współczesnym świecie.
Czy rzut monetą na Pacyfiku może zmienić plany podróżnicze na najbliższe pół roku? W jaki sposób współczesne kanały przerzutowe kokainy w Ameryce Łacińskiej wpływają na los rdzennych Indian? A w jaki oddziałują na świat podróżników i turystów? Ile świń warta jest dobra żona w hierarchicznych kulturach klanowych na Pacyfiku? A ile można dać za żonę używaną, tzw. „second hand”? Jak złapać jachtostop na Fidżi? Czy kolumbijscy sicarios na pewno już nie istnieją?
A ponadto w tle szlaki przerzutowe narkotyków pod nosem turystycznego eldorado, współcześni potomkowie kanibali w Melanezji, desaparecidos i porwania w Ameryce Łacińskiej czy ataki rekinów na Pacyfiku…

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie