zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Jak działa e-recepta?

Data dodania: 07 lutego 2020
Zestaw dotyczący e-recepty

E-recepta to elektroniczny dokument, który od stycznia bieżącego roku zastępuje tradycyjną, papierową receptę. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten temat. E-receptę zrealizujesz na podstawie czterocyfrowego kodu, który otrzymasz e-mailem lub SMS-em, w zależności od tego, jak skonfigurujesz swoje Konto Pacjenta. Możesz też dostać wydruk informacyjny.

Cofnij

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

  • jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji - każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece
  • nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek - e-recepta jest zawsze czytelna
  • nie zgubisz jej - wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta
  • zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

...a jeżeli korzystasz z IKP (Internetowe Konto Pacjenta):

  • w każdej chwili możesz sprawdzić, jak przyjmować lek - na e-recepcie znajdziesz informacje o przepisanym dawkowaniu
  • otrzymasz kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej, po ustaleniu z lekarzem)
  • możesz sprawdzać dawkowanie leków przepisanych Twoim dzieciom do 18. roku życia

Odbieraj recepty SMS-em lub e-mailem:

  1. Zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta
  2. Następnie w zakładce „Moje konto” wybierz rodzaj powiadomień: SMS lub e-mail (albo jedno i drugie). Jeśli logujesz się po raz pierwszy, możesz już w pierwszym kroku podać swój numer telefonu i/lub adres e-mail, na który będziesz otrzymywać powiadomienia.

Więcej informacji uzyskasz na stronie www.pacjent.gov.pl

Plakat promujący i opisujący zasady działania e-recepty