zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Jakie przeprawy przez tory?

Data dodania: 07 czerwca 2018

Już 14 czerwca odbędą się konsultacje społeczne w sprawie nowych przepraw przez tory kolejowe na terenie Legionowa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miasto przygotowało dwie bardzo wstępne koncepcje proponowanych rozwiązań komunikacyjnych.

Plany można zobaczyć na stronie www.legionowo.pl. Jak mówi prezydent Roman Smogorzewski, przeanalizowano różne możliwości i wybrano dwie optymalne lokalizacje. Pierwszy wiadukt miałby powstać w ul. Krasińskiego, a drugi na przedłużeniu ulicy B. Roi. Do przeprawy prowadziłaby nowa droga na przedłużeniu ulicy Przemysłowej. Wraz z wiaduktem powstałaby kładka dla pieszych i rowerzystów w ciągu ulic Polna – Kwiatowa, która miałaby ułatwić przeprawę po zamknięciu przez PKP funkcjonującego tam przejazdu.

– Zaplanowaliśmy przeprawy naziemne, gdyż właśnie te rozwiązania są preferowane przez kolej. Dla PKP priorytetem jest zachowanie ciągłego ruchu kolejowego. Plusem przemawiającym za wiaduktem na wysokości ul. gen. B. Roi jest to, że na czas jego budowy nadal funkcjonowałby przejazd w ul. Polna – Kwiatowa. Gdybyśmy chcieli wybudować bezkolizyjną przeprawę w tym miejscu, na dwa lata nie byłoby możliwości przejazdu na Bukowcu – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Są to bardzo wstępne koncepcje, które zostaną teraz poddane konsultacjom z mieszkańcami i kolejarzami.

– Rozmowy z koleją oraz konsultacje z mieszkańcami będą prowadzone równolegle – na tę chwilę z koleją ustalamy liczbę przepraw oraz ich przebieg względem linii kolejowej. Po konsultacjach z mieszkańcami przekażemy wszystkie uwagi spółce PKP PLK – zapowiada prezydent Roman Smogorzewski.

Szacunkowy koszt każdego z przejazdów wynosi 14-16 mln zł brutto.


 

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 08:00-18:00
wt-pt 08:00-16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: +48 22 774 20 31, +48 22 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
telefon dla niepełnosprawnych:
+48 22 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie