zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Jakość wody w Legionowie

Data dodania: 08 kwietnia 2019

W ostatnich dniach na forach internetowych pojawił się temat jakości wody. I to nie tylko w Legionowie, odzywali się mieszkańcy całego powiatu, zgłaszający problemy z wodą w kranach. Dzisiaj (8.04) zastępca prezydenta Piotr Zadrożny spotkał się z przedstawicielem spółki PWK Legionowo i prezesem PEC Legionowo, aby omówić kwestie jakości wody w legionowskich kranach.

Cofnij

Jak informuje Piotr Zberowski z PWK Legionowo, w ostatnim czasie Spółka nie wykonywała żadnych prac, które miałyby wpływ na jakość dostarczanej do odbiorców wody. Co więcej, kontrola jakości wody prowadzona jest w całym układzie systemu zaopatrzenia w wodę, a próbki wody pobierane są według harmonogramu ustalonego na podstawie obowiązujących przepisów oraz przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie. Jakość produkowanej i przesyłanej wody jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. „w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”.

Służby PWK co miesiąc kontrolują jakość wody, ostatnia taka kontrola miała miejsce 6 marca i nie wykazała nieprawidłowości. Po otrzymaniu zgłoszeń od mieszkańców pracownicy PWK także dokonali kontroli wody w sieci zlokalizowanej w wymienianych przez nich miejscach. Kolejne próbki zostaną pobrane dzisiaj (8.04), na wyniki trzeba będzie poczekać około 10 dni.