zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Jesienna edycja Fit Kids. Dołącz!

Data dodania: 09 września 2020
Grafika promująca program Fit Kids

Ruszył nabór do jesiennej edycji programu przeciwdziałania otyłości wśród dzieci z klas I-VI. Prowadzony jest do 11 września, w godzinach 17:00-20:00 w Spektrum Sportu w Legionowie przy ulicy Gabriela Narutowicza 96.

Cofnij

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z rygorami sanitarnymi, wymagane jest dokonanie zapisu telefonicznego pod numerem: 22 300 93 94 - Biuro Projektów (czynne w godzinach 10:00-15:00)


Do kogo skierowany jest program?
W legionowskiej odsłonie projektu mogą wziąć udział dzieci z terenu gminy uczęszczające do klas 1-6, których wskaźnik masy ciała jest powyżej 95 centyla. Program zakłada również wsparcie edukacyjne dla rodziców, w postaci indywidualnych konsultacji dietetycznych (dziecko + rodzic), oraz prelekcje dla rodziców dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki.

Zakres projektu
Projekt realizowany będzie przez okres sześciu miesięcy. Działania zostały zaplanowane kompleksowo i zaczynają się już od samego procesu rekrutacji, który prowadzony będzie pod okiem lekarza specjalisty. Dzieciom zakwalifikowanym przysługiwać będzie pakiet zajęć ruchowych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów (grupy ok. 15 osobowe, 2 x w tygodniu po 1 godzinie). Łącznie będą to 48 spotkań. Dodatkowo przewidziano 3 konsultacje z lekarzem nadzorującym postęp programu, 5 spotkań z dietetykiem  oraz edukację dla osób z otoczenia pacjenta.

Realizatorzy i beneficjenci
„Fit kids” jest realizowany w ramach projektu „Badania diagnostyczne w kierunku otyłości dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu m. Warszawy, dzielnicy Białołęka i Gminy Miejskiej Legionowo w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020” przez firmę Thames Sp. z o.o. Realizatorem w Legionowie jest Stowarzyszenie Spektrum Sportu, a Prezydent Miasta Legionowo objął go patronatem.

Dzieci biorące udział w projekcie nie mogą korzystać, w momencie aplikowania do udziału w programie, z podobnych świadczeń finansowanych realizowanych przez NFZ oraz nie mogą brać udziału osoby, które wcześniej korzystały z innych, analogicznych projektów finansowanych przez EFS np. u innego beneficjenta realizującego projekt w ramach programu pt. „Regionalny program zdrowotny w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości wśród dzieci z województwa mazowieckiego”.