zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zawodniczki - Juniorki LTS Legionovii grające w hali DPD Arenie Legionowo w siatkówkę.

Juniorki ze srebrem, jak pójdzie kadetkom?

Data dodania: 22 lutego 2021
W dniach 19-21 oraz 24-28 lutego 2021 DPD Arena Legionowo jest gospodarzem turniejów finałowych siatkarskich Mistrzostw Mazowsza w kategoriach Juniorek oraz Kadetek. W zakończonych zmaganiach juniorek legionowianki po epickim boju przegrały w finale 2:3 z Ateną Warszawa.
Cofnij

Od wielu lat legionowski klub wymieniany jest w czołówce ośrodków najlepiej kształcących siatkarską młodzież. Dziesięć tytułów Mistrza Polski, trzy brązowe i jeden srebrny medal są jedynie potwierdzeniem tych słów, choć działacze LTS Legionovia podkreślają, iż obecnie ważniejsza jest dla nich rosnąca liczba absolwentek Akademii występujących na najważniejszych parkietach profesjonalnych lig i rozgrywek międzynarodowych.

Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej powierzył nam organizację tych dwóch turniejów, co bardzo nas cieszy. – powiedział wiceprezes LTS Maciej Szewczyk. – Mamy ekipę doświadczoną w profesjonalnym przygotowywaniu zawodów najwyższego szczebla i na pewno podołamy zadaniu.

W finałach Mistrzostw Mazowsza Juniorek poza LTS Legionovia wzięły udział warszawskie: Atena, Metro i MOS. Po raz pierwszy od wielu lat zabrakło stołecznej Sparty. Podopieczne trenera Pawła Kowala oraz ekipa Ateny podchodziły do turnieju w roli faworytów i nie zawiodły oczekiwań. Bez większych przeszkód przeszły przez mecze z MOS-em i Metrem, a następnie stoczyły zacięty bój w finale. Tym razem lepsza była Atena, ale dopiero po pięciosetowym boju.

Mistrzostwa Mazowsza Kadetek obsadzone będą podobnie, jak w starszej kategorii wiekowej, jednak w roli piątego zespołu do wymienionej czwórki dołączy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W fazie zasadniczej prowadzony przez trenera Wojciecha Lalka LTS musiał stawić czoło licznym problemom zdrowotnym zawodniczek, lecz ekipa tryska optymizmem – zwłaszcza, że do turnieju przystąpi wzmocniona reprezentantkami Polski, m.in. Magdą Stambrowską, Julią Lenik, Magdą Kubas.

Oba turnieje przebiegają bez udziału publiczności, jednak organizatorzy podkreślają, że widowisko jest przygotowane według najwyższych standardów. Siatkarska młodzież gra na profesjonalnej wykładzinie, na której na co dzień swoje mecze rozgrywa ekstraklasowy pierwszy zespół. Wszystkie mecze są transmitowane „na żywo” w Internecie – transmisja prowadzona jest z pięciu kamer.

Program zawodów oraz odnośniki do transmisji poszczególnych spotkań znaleźć można na facebookowym profilu klubu: LTS Legionovia.