zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Postać Charlesa Spencera Chaplina, aktora i reżysera.

Konkurs plastyczny na plakat "Teraz Chaplin"

Data dodania: 11 stycznia 2021
Zapraszamy młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat "Teraz Chaplin". Termin składania prac do MOK Legionowo upływa 15 marca 2021.
Cofnij

Konkurs plastyczny na plakat "Teraz Chaplin"
Postać Charlesa Spencera Chaplina, aktora i reżysera, wydaje się być powszechnie znana, od niemal stu lat obecna jest w historii i praktyce kina. Dzięki charakterystycznym cechom łatwo odróżnić Chaplina od innych ikon popkultury. Kto to jest Chaplin wie każdy - i każdy wie, jak Chaplin wygląda.

W Legionowie Chaplin najbardziej znany jest z tego, że patronuje od ponad trzydziestu lat Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. Bez swojej wiedzy i zgody wszedł więc w krąg naszych współczesnych działań, w naszą kulturalną aktywność, do naszej codziennej praktyki. Z jednej strony mamy więc wszechświatową ikonę kina, z drugiej - patrona lokalnej instytucji kultury w niewielkim mieście.

Czy tych dwóch Chaplinów można zmieścić w jakiś sposób na jednym plakacie, w jednym, sugestywnym plastycznym przedstawieniu? Czy można światowego formatu gwiazdę popkultury oswoić na tyle, aby pokornie i skutecznie patronowała legionowskiemu MOK-owi? Czy możemy tu, w naszej małej przecież lokalnej wspólnocie, bez kompleksów mierzyć się z wielkością mistrza ekranu?

Proponujemy udział w konkursie na plakat "Teraz Chaplin" po to właśnie, aby na te pytania odpowiedzieć.


Organizator Kunkursu:
Miejski Ośrodek Kultury im. Ch. S. Chaplina, 05-120 Legionowo, ul. Norwida 10, tel.: 22 774 44 74, 22 784 44 99, e-mail: mok@moklegionowo.pl.

Warunki uczestnictwa w konkursie

 • Konkurs adresowany jest do młodzieży w wieku 13-18 lat, z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodsza (13-15 lat) i starsza (16-18 lat).
 • Do konkursu każdy z uczestników może złożyć jedną pracę, nie zgłaszaną wcześniej do innych konkursów.

Wymagania formalne

 • Tematyka plakatu musi dotyczyć postaci CH. S. Chaplina.
 • Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej, płaskiej (rysunek, malarstwo, grafika) - dopuszcza się pracę wykonaną za pomocą programu graficznego.
 • Praca powinna mieć format minimum A3 (42 cm x 29,7 cm), maksimum B1 (100 cm x 70 cm).
 • Projekt opracowany w programie graficznym powinien być wydrukowany jako plakat w formacie A3 na dowolnym papierze. Koszt druku pokrywa autor projektu.
 • Prace powinny być opisane: imię, nazwisko, wiek i nr telefonu lub e-mail Autora oraz zawierać wypełniony formularz zgody opiekuna na przetwarzanie danych osobowych.
 • Prace należy dostarczyć do MOK Legionowo, ul. Norwida 10, najpóźniej do 15 marca 2021 r.

Ocena i nagrody

 • Plakaty zostaną ocenione przez jury powołane przez dyrektora MOK.
 • W każdej z dwóch kategorii wiekowych zostaną przyznane trzy nagrody rzeczowe.
 • Publiczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędą się 16 kwietnia 2021, podczas Dni MOK, w dniu urodzin Ch. S. Chaplina.
 • Wystawa pokonkursowa będzie eksponowana w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie od 16 do 30 kwietnia 2021.

źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie