zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Budynek II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, rys. A. Drążewska

Królewska dwójka popularna wśród młodzieży

Data dodania: 16 lipca 2020

Zakończył się kolejny etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Absolwenci klas ósmych do 10 lipca deklarowali swoje preferencje wyboru szkół i klas profilowych. Trzeba przyznać, że Królewska Dwójka (liceum prowadzone przez gminę Legionowo) cieszy się bardzo dużą popularnością wśród absolwentów szkół podstawowych. Nawet 12 chętnych stara się tam o jedno miejsce.

Cofnij

W tym roku II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego przygotowało miejsca w czterech klasach o profilach: europejski, medialny, medyczny i matematyczno-informatyczny. Każda z klas przewiduje przyjęcie 30. uczniów, co w sumie daje 120 miejsc. Największą popularnością cieszy się profil europejski z rozszerzeniami z wiedzy o społeczeństwie, geografii i języka angielskiego. Tę klasę, jako pierwszy wybór, wskazało aż 98 uczniów. W sumie, do Królewskiej Dwójki, wpłynęło 735 wniosków o przyjęcie, z czego 238 wskazuje tę placówkę jako szkołę pierwszego wyboru.

II Liceum stale stara się poszerzać swoją ofertę poprzez współpracę z uczelniami wyższymi. W tym roku podpisano porozumienie z Politechniką Warszawską, a w latach poprzednich z Uniwersytetem Warszawski, Wydziałem Lingwistyki Stosowanej i Instytutem Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej (marzec 2017 r.), czy też z Wojskową Akademią Techniczną (grudzień 2018 r.). Ponadto uczniowie szkoły brali udział w wykładach tematycznych, zorganizowanych na uczelniach wyższych i w instytucjach:

  • Collegium Civitas,
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
  • Katedra Hungarystyki UW,
  • Centrum Badań Kosmicznych PAN - Instytut Biologii Doświadczalnej PAN im. Nenckiego,
  • Polskie Towarzystwo Chemiczne, we współpracy z Wydziałem Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
  • Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW,
  • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie.

Tymczasem, jak podają media, w wielu warszawskich szkołach są wolne miejsca.