zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Kultura.Porusza! w wakacje

Data dodania: 16 lipca 2018

Wakacje w Legionowie pod znakiem kultury! Zapraszamy na koncerty, spektakle oraz wieczory z poezją. Od 20 lipca rozpoczynamy cykl pod nazwą Kultura.Porusza! W te wakacje będzie się działo!

Cofnij

20 lipca godz.19:00

Rynek Miesjki

  • Wieczór z poezją Cezarego Buszmana
  • Krzysztof Cezary Buszman – Recytacja
  • Krzysztof Gwiazda - Fortepian i śpiew

w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych występ odbędzie się na dworcu

Krzysztof Gwiazda bas/baryton, kompozytor, pedagog, aranżer. Artysta obdarzony wspaniałą siłą i barwą głosu. Wykonuje liczne role liryczne, dramatyczne i pieśni. Założyciel Salonu Muzycznego w Domach Konesera w Trzcinie. Wszechstronnie ceniony artysta i pedagog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne dzieci i młodzieży. Reżyser i producent sztuk teatralnych z udziałem dzieci i młodzieży. Autor muzyki tekstów piosenek. Zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz wspierania kultury i rozwój dzieci i młodzieży (laureat Zaczarowanego Ptaszka, Zaczarowana Piosenka Anny Dymnej 2008).

Krzysztof Cezary Buszman poeta, autor piosenek, fotografik i podróżnik. Promotorką jego była Agnieszka Osiecka, która w 1996 roku napisałą : „Mnie najbardziej podobały się te strofy, w których poeta operuje swoistą grą słów:. Twórczość poety wskrzeszająca najlepsze tradycje polskiej poezji klasycznej stała się przedmiotem prac maturalnych i dyplomowych, a utwory są promowane na licznych konkursach. Według profesora Jerzego Bralczyka:„Wiersze Buszmana przywracają wiarę w nośność metaforycznych form poezji, w której wrażliwość na słowo łączy się z oryginalnością metafory i trafnością puenty.(16.11.2017 Warszawa).

27 lipca godz. 19:00

Skwer Popiełuszki

„A jemu się chce” - recital Zenona Durki

w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych występ odbędzie się w atrium ratusza

Zenon Durka absolwent klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia na Namysłowskiej i Wydziału Piosenki PSM II stopnia na Bednarskiej. Laureat grand Prix Mokotowskiej Jesieni Muzycznej i wielu innych festiwali. Liczne koncerty w kraju i za granicą: Słowacja, Litwa, Ukraina. Członek PSJ i autor kilkudziesięciu kompozycji chronionych przez ZAIKS. Brał udział w audycjach radiowych i telewizyjnych. Nagrał płytę „Tobie Ojcze Święty” z własnymi kompozycjami, z udziałem Artura Żmijewskiego i Waldemara Lewandowskiego.

Działacz społeczny, radny pięciu kadencji, poseł na Sejm dwóch kadencji.

Od 1989 roku dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie.

1 sierpnia godz.19:00 (po Mszy Świętej wieczornej)

Kościół garnizonowy

Wieczór z poezją Bronisławy Romanowskiej – Mazur

dedykowany weteranom Polskiego Państwa Podziemnego

  • Krzysztof Ciupiński - Świątek – tenor
  • Anna Nadwodna – sopran
  • Włodzimierz Trzeciak – fortepian
  • Katarzyna Soja – recytacja

Anna Nadwodna - absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Operetka” w Warszawie oraz operą NOVA w Bydgoszczy. W swoim dorobku ma nagrania piosenek do bajek dla dzieci, a także udział w kilku projektach kompozytora i pianisty Hadriana Tabęckiego. Jest nauczycielem śpiewu i emisji głosu. Własną technikę wokalną doskonali pod kierunkiem Mistrza Kałudiego Kałudowa i Krystyny Kochan-Wysockiej. Koncertuje w kraju i poza granicami wykonując szeroki repertuar od baroku po operetkę i musical.

Krzysztof Ciupiński - Świątek – tenor absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Urodzony w Warszawie. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach.

Włodzimierz Trzeciak – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, pianista Opery Narodowej we oraz opery Narodowej w Hamburgu, obecnie na na co dzień gra w Orkiestrze Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Katarzyna Soja – muzyk instrumentalista, od wielu lat prowadzi Agencję Artystyczną Sojart specjalizującą się w organizacji i produkcji tematycznie zróżnicowanych koncertów muzycznych. Związana z Kwintetem Dętym Favori, który swymi występami uświetnia prestiżowe uroczystości państwowe zarówno o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym.

Bronisława Romanowska-Mazur (1926 -2018), nauczycielka, działaczka społeczna, kombatantka, a także Honorowa Obywatelka miasta Legionowo i Honorowa Obywatelka Powiatu Legionowskiego. W czasie II wojny światowej działała w pogotowiu harcerskim w Legionowie, gdzie była druhną, a także wstąpiła do Szarych Szeregów, przybrała pseudonim Sosna i zajmowała się prowadzeniem zastępów harcerek. Była łączniczką i sanitariuszką w powstaniu warszawskim. Po zakończeniu wojny studiowała filologię polską, a po czym rozpoczęła pracę pedagoga. Przyczyniła się do powstania fundacji imienia Wandy Tomczyńskiej w Legionowie. Napisała książkę Czas próby... historia legionowskich Kolumbów opisującą jej wspomnienia z czasów II wojny światowej (Legionowo 2010). Wydała także 2 tomiki poezji: Aż po zachód słońca w zakątku ogrodu (Legionowo 2016) oraz W cieniu sosen, w cieple piasku (Legionowo 2003).

3 sierpnia godz. 19:00

Park Zdrowia

„Wirtuozi” - program poetycko- muzyczny w oparciu o wiersze K.I. Gałczyńskiego

Paweł Burczyk – Recytacja i gra aktorska

Krzysztof Gwiazda - Fortepian i śpiew

w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych występ odbędzie się w Arenie

Paweł Burczyk aktor, absolwent warszawskiej PWST, która ukończył w 1992, w tym samym roku zadebiutował w teatrze. Po raz pierwszy przed kamerami wystąpił w 1979 r. w jednym z odcinków serialu "W słońcu i w deszczu". Popularność zyskał dzięki roli Luksusa w telewizyjnym serialu komediowym "13 posterunek". Na swoim koncie ma ponad 100 ról filmowych i teatralnych. Występuje w Teatrze Kamienica w Warszawie.

10 sierpnia godz. 19:00

Park im. Solidarności (przy ratuszu)

w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych występ odbędzie się w atrium ratusza

 

Narodziny sztuki – spektakl Teatru Trzynastka

występują:

  • Adam Aksamit
  • Mateusz Widlarz

Adam Aksamit i Mateusz Widlarz, aktorzy Teatru Trzynastka Legionowo. Ten pierwszy jest również reżyserem, z doświadczeniem zbieramy przez lata na deskach Warszawskich Teatrów, ten drugi, świeżo upieczony aktor, nie mnie utalentowany. Postanowili razem pokazać to, czego widz może nigdy nie zobaczyć- pracę nad scenariuszem.

24 sierpnia godz. 19:00

Park im. Solidarności

„Po co” - premiera spektaklu Teatru Ewangelizacyjnego ADONAI z MOK Legionowo

w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych występ odbędzie się w atrium ratusza

Teatr Adonai - młodzieżowy teatr ewangelizacyjny wywodzący się z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, działa od 1999 roku, kiedy to pojawiła się propozycja wystąpienia przed Janem Pawłem II. W odpowiedzi na tę prośbę powstało przedstawianie „Świadectwo”, które wystawiane jest po dziś dzień. Teatr występował w całej Polsce, od Szczecina po Zakopane, a w swoim dorobku ma również mini tourné po Włoszech i występ na Taizé. Teatr przygotował kilkanaście spektakli, a wśród nich: „Źródło”, „Metanoia”, „Sprawa Davidsona”, „Nadzieja”, „Mordeczka”, „Jutro”, „Światłość”, „Powroty” – wystawiane podczas Światowych Dni Młodzieży.

Teatr działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie pod kierownictwem Hanny Wilczyńskiej – instruktorki teatralnej i reżyserki.

Organizacja: Urząd Miasta i MOK Legionowo