zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Kupa problemów

Data dodania: 12 kwietnia 2019

Czy wiesz, że psie kupy pylą salmonellą? W powietrzu fruwają jaja tasiemca z psich odchodów? Kupy nie użyźniają gleby, a pasożyty z nich przebywają w glebie około 10 lat. Rusza kampania informacyjna związana z obowiązkiem sprzątania po swych pupilach. Strażnicy Miejscy będą rozdawali podczas interwencji związanych z czworonogami ulotki informujące o zagrożeniach związanych z psimi odpadami, a także woreczki na psie kupy.

Cofnij

Przypominamy, że za niesprzątnięcie po swoim czworonogu grozi mandat w wysokości do 500 zł. Aby uniknąć kary finansowej, wystarczy zwykły woreczek, który można wyrzucić do każdego kosza na śmieci.

Celem akcji jest uświadomienie właścicielom czworonogów niebezpieczeństwa wynikającego z niesprzątania kup po swoich pupilach. W ulotkach mieszkańcy są informowani także o możliwości bezpłatnego zaczipowania pupila, a także co zrobić w przypadku potrącenia lub napotkania rannego zwierzęcia na drodze.

Pierwsze ulotki zostaną rozdystrybuowane podczas dzisiejszego (12.04) festiwalu kwiatów.