Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Legionovia Legionowo - otwarcie sezonu w Arenie

Data dodania: 19 października 2017

Legionovia intensywnie przepracowała przerwę śródsezonową. Jak co roku doszło do pewnych ruchów kadrowych, na skutek których do składu trenera Macieja Bartodziejskiego i jego nowego (powracającego do Legionowa) asystenta Piotra Olenderka dołączyły: rozgrywająca Paulina Szpak, przyjmujące: Magdalena Damaske Beata Mielczarek, środkowa Alicja Wójcik i atakująca Małgorzata Jasek. Przebudowana ekipa Legionovii wzięła udział w trzech turniejach towarzyskich: wygrała II Memoriał Jerzego Góreckiego w Legionowie, zaś była trzecia w Wieliczce i Bobolicach. Sparingi nie zawsze szły po myśli naszego zespołu, niewątpliwie jednak zademonstrowały duży potencjał Legionovii, która potrafiła prezentować siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Inauguracja sezonu w Legionowie odbędzie się w środę (25.10), Arena Legionowo o godz. 19:00, przeciwnikiem będzie K.S. DevelopRes Rzeszów.

Cofnij

W meczu pierwszej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia poniosła wyjazdową porażkę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przegrana jest bolesna tym bardziej, że rywal wydawał się być w zasięgu naszej ekipy.

W pierwszej odsłonie Legionovia poczynała sobie bardzo skutecznie, otwierając spotkanie wysoką przewagą. Dwukrotnie KSZO redukowało swoje straty do minimum, jednak za każdym razem legionowianki znów uciekały. W drugiej części tego seta ekipa z Mazowsza zdominowała boiskowe wydarzenia i wygrała do 17. Obraz gry odwrócił się w drugiej odsłonie. Skuteczność ataku spadła odwrotnie proporcjonalnie do wzrostu liczby błędów własnych, zwłaszcza w ataku. Gospodynie wyrównały i przed dziesięciominutową przerwą to one były w ofensywie. Niestety, pauza nie zmieniła tego obrazu. Legionovia nawiązała bardziej wyrównaną walkę, zwłaszcza w czwartej partii, lecz zaliczka wypracowana sobie wcześniej przez podopieczne trenera Grabowskiego wystarczała, by obronić się przed zrywami popełniających zbyt wiele błędów zawodniczek z Legionowa.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo, 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:21)

Legionovia: Grabka, Jasek, Mikołajewska, Bączyńska, Pacak, Alagierska, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Damaske, Mielczarek, Szpak i Rasińska.

KSZO: Rabka, Łyszkiewicz, Miros, Skrzypkowska, Stroiwąs, Soter, Markiewicz (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Wojtowicz i Biedziak.

MVP: Agnieszka Rabka