zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Legionowski Orszak Trzech Króli

Data dodania: 08 stycznia 2020
Orszak Trzech Króli.
Tradycyjnie, jak co roku, Legionowski Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Mimo padającego śniegu i zimna, wydarzenie to zgromadziło dużą ilość mieszkańców.
Cofnij

W poniedziałek (6 stycznia) mieszkańcy miasta zebrali się na nowej części targowiska o nazwie "Mój Rynek", by o godzinie 10.30 ruszyć w tradycyjnym orszaku upamiętniającym wędrówkę trzech mędrców do Dzieciątka Jezus. Zgodnie z polską tradycją temu wydarzeniu towarzyszyły kolędy i pastorałki.

Mieszkańców powitał prezydent miasta Roman Smogorzewski oraz proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Lucjan Szcześniak.  Trasa orszaku biegła ulicami Piłsudskiego, Sowińskiego, Grottgera i Kordeckiego aż do kościoła. Na czele orszaku dzieci przebrane za anioły niosły gwiazdę, a za nimi na koniach jechali trzej królowie.

Podczas marszu uczestnicy zatrzymywali się, by obejrzeć jasełka przygotowane przez działające przy parafii wspólnoty, jasełka i wysłuchać tekstów z "Zapisków więziennych" kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie to zakończyło się Mszą Świętą.

Dla dzieci przygotowano kolorowe korony i czekolady. Policja i Straż Miejska zabezpieczały trasę pochodu oraz dbały o bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Fotogaleria na stronie https://www.facebook.com/MiastoLegionowo/

Mieszkańców powitał prezydent miasta oraz proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Lucjan Szcześniak.