zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Legionowskie Ósemeczki

Data dodania: 05 czerwca 2018
Legionowskie Ósemeczki

Legionowo jak co roku bierze udział w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”. Tym razem uroczystości z nim związane - XXV Jubileuszowa Stołeczna Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” odbyła się 24 maja 2018 roku w Teatrze Roma w Warszawie. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Laureatkami stołecznymi w kategorii Ósemeczka zostały Aleksandra Warchoł i Gabriela Gawryluk uczennice klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie. Aleksandra i Gabriela są wolontariuszkami od września 2014 roku. W wolnych chwilach wyprowadzają na spacery bezdomne psy ze schroniska w Józefowie, w szkole zorganizowały zbiórkę darów na rzecz bezdomnych psów i kotów mieszkających w schronisku. Zaproponowały klasie, aby przeznaczyła pieniądze zarobione w karmiku ze zdrową żywnością na rzecz leczenia zwierząt w schronisku. Zbierają również żywność w legionowskich marketach dla rodzin i osób potrzebujących.

Laureatką stołeczną w kategorii Ósemka została Patrycja Szwarc - uczennica III klasy w PZSO w Legionowie - LO im Marii Konopnickiej. Patrycja jest wolontariuszką od 2015r. Jest skromna i spokojna. Od I klasy włączała się w liczne akcje wolontariackie. Jest jednym z organizatorów i uczestników Senioriady. Od dwóch lat pomaga koledze z klasy w nauce języka niemieckiego. Organizowała wraz z kolegami z klasy stoisko w ramach akcji ,, słodkie czwartki’’ z których cały dochód był przekazany na zakup protezy dla ucznia ww szkoły oraz peruki dla koleżanki , która chorowała na nowotwór. Uczestniczyła we wszystkich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Laureatki oraz ich wychowawcy i dyrektorzy szkół Anna Wojdyła, Ewa Jabłońska i Jolanta Magda otrzymali gratulacje, dyplomy i kwiaty z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Legionowo Piotra Zadrożnego.

Legionowskie Ósemeczki
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 08:00-18:00
wt-pt 08:00-16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: +48 22 774 20 31, +48 22 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
telefon dla niepełnosprawnych:
+48 22 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie