zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Legionowskie Ósemeczki

Data dodania: 24 maja 2019
XXVI Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków

Legionowo jak co roku bierze udział w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Uroczystości podsumowujące tegoroczną XXVI Stołeczną Galę Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" odbyły się 21 maja 2019 r. w Teatrze Komedia w Warszawie.

Cofnij

Laureatką stołeczną w kategorii Ósemeczka została Amelia Miązek
- uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legionowie. Wykazuje zaangażowanie w działalność Klubu Młodego Wolontariusza. Posiada w sobie dużo pozytywnej energii, którą chętnie zaraża innych. Podejmuje działania zarówno na rzecz szkoły jak i środowiska lokalnego. Swoim starszym podopiecznym Domu Opieki w Legionowie służy pomocą, towarzystwem oraz uśmiechem. Udziela się w wielu akcjach, takich jak: "Czapka św. Mikołaja", "Paczka na kresy" czy zbiórka żywności we współpracy z Bankiem Żywności. Jest również uczestnikiem akcji "Pola Nadziei", "Książka dla szpitala" oraz "Wszystkie kolory świata" - Uniceff. Jest członkiem i liderką Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec ZHP Legionowo. Co roku w okresie jesiennych przygotowań do Święta Zmarłych pełni opiekę nad opuszczonymi grobami porządkując je i pozostawiając zapalone znicze. Amelia pomaga innym dzieciom pełniąc popołudniowe dyżury w świetlicy szkolnej oraz prowadzi zajęcia integracyjne dla młodszych dzieci w Przedszkolu nr 14 w Legionowie. Amelia czerpie siłę do pomocy ze swojego życia. Docenia to, że ma rodzinę i szczęśliwy dom będąc świadoma, że nie każdy tak ma. Jej obecne motto życiowe brzmi: "Naucz się doceniać to co masz, zanim czas zmusi cię do doceniania tego co miałeś".

Laureatką stołeczną w kategorii Ósemka została Anna Galska
- uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie. Jest bardzo zaangażowana w wolontariat i już od 4 klasy przejawiała chęć pomocy innym. Mimo swojego młodego wieku może pochwalić się już ośmioletnim stażem w wolontariacie. Oprócz akcji w szkolnym Kole wolontariatu na stałe współpracuje z Fundacją "Zaczytani .org", angażując się w umilanie czasu bajkoterapią dzieciom poważne i przewlekle chorym. Ania tak mówi o swojej działalności "Lubię pomagać innym i propagować ideę wolontariatu wśród rówieśników w szkole". Swoją przygodę z wolontariatem zamierza kontynuować.

Laureatką stołeczną w kategorii Ósemka została Aleksandra Rasińska
-
uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Od 2014 roku aktywnie działa w wolontariacie szkolnym. W jej działaniach widać wielką energię i zaangażowanie, które urasta do pasji. Ola lubi pracować z dziećmi, bo jak sama mówi: "ich pozytywna energia jest niesamowita, a człowiek jest otoczony miłością i urokiem z każdej strony". Jej zainteresowanie pedagogiką zaowocowało współpracą z Domem Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie, w którym prowadzi warsztaty muzyczne i rytmiczne. Aleksandra wypracowała nawet swoją własna metodę nauczania gry na cymbałkach, flecie czy gitarze. By było łatwiej dzieciakom przyswoić naukę gry na instrumentach uczy ich grać według kolorów, a nie według nut, bo jak sama mówi: "szybciej to łapią". Ola nie tylko prowadzi warsztaty, ale również bawi się z dziećmi i przeprowadza zajęcia animacyjne. Włącza się również co roku w zbiórkę organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale nie tylko z "puszką". Ola zabiera ze sobą gitarę, bo jak wspomina uwielbia muzykę i w ten sposób może dotrzeć do każdego i połączyć się z nim na zupełnie nowym poziomie. Ola bardzo skromnie mówi o sobie: "Ja jestem po prostu częścią czegoś większego i bardzo się z tego cieszę".

Opisy osiągnięć laureatów pochodzą z Kroniki XXVI Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

XXVI Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków