zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Lodowisko jeszcze w tym roku

Data dodania: 11 lipca 2019

Nie tylko zadaszone lodowisko, ale też boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Taki obiekt powstanie jeszcze w tym roku przy DPD Arena Legionowo. Dzisiaj (11.07) KZB Legionowo sp. z o.o. podpisało umowę z warszawską firmą Moris-Polska Sp. z o.o. Inwestycja ma być zakończona w ciągu 150 dni od dnia wprowadzenia na budowę.

Cofnij

Dopiero w siódmym przetargu udało się wybrać wykonawcę tej wartej około 8 mln zł inwestycji. Wygrała znana w Legionowie firma Moris-Polska Sp. z o.o. z Warszawy, wykonawca basenu Wodne Piaski.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie wielofunkcyjnej i atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców Legionowa, pełniącego w okresie jesienno-zimowym funkcję lodowiska, natomiast w wiosenno-letnim – zadaszonego boiska piłkarskiego. Forma obiektu oraz materiały w nim zastosowane w czytelny sposób nawiązują do Hali Sportowo Widowiskowej DPD Arena Legionowo, która zlokalizowana jest na sąsiedniej działce.

- Stare lodowisko było wysłużone i nie nadawało się do użytku. Początkowo chcieliśmy je jedynie zadaszyć, ale w miarę organizowania kolejnych przetargów koncepcja zmieniła się i powstanie nowy obiekt, w którym w sezonie zimowym będzie funkcjonowało zadaszone lodowisko, a latem boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Mam nadzieję, że ta inwestycja jeszcze bardziej zachęci naszych mieszkańców, ale nie tylko, także mieszkańców sąsiednich gmin czy Białołęki do aktywnego wypoczynku – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Koszt inwestycji to około 8 mln zł. Wymiary obiektu to 10,6 m wysokości, 55,4 m długości i 30,01 m szerokości oraz kubatura 14 179,12 mᶟ .