zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Memoriał Wojciecha Augustynowicza – Ogólnopolski Turniej Judo – 50-lecie Judo w Legionowie

Data dodania: 07 października 2019
W sobotę 5 października Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Areną Legionowo zorganizowało Ogólnopolski Turniej Judo –Memoriał Wojciecha Augustynowicza.

W sobotę 5 października Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Areną Legionowo zorganizowało Ogólnopolski Turniej Judo –Memoriał Wojciecha Augustynowicza. Uroczystość ta zbiegła się z zaczytanym jubileuszem 50-lecia istnienia Judo w Legionowie.

Cofnij

Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane, aby uczcić pamięć wielkiego legionowskiego sportowca, trenera i organizatora sportu, Zasłużonego Mieszkańca Legionowa, Pana Wojciech Augustynowicz, a którego na początku tego roku (6 lutego) z głębokim żalem pożegnaliśmy.

Tegoroczny turniej miał na celu uczcić 50 lat JUDO w Legionowie - sportu, który Pan Wojtek wprowadził na te ziemie i założył jeden z pierwszych klubów na Mazowszu.

Rozegrane w Legionowie zawody pokazują, że sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii to doskonała forma dbania o sprawność fizyczną niezależnie od wieku, czego przykładem było nasze widowisko, podczas którego mogliśmy oglądać na tatami zarówno 4 letnie maluszki, jak i 60+ letnich mistrzów – wychowanków Pana Wojtka Augustynowicza.

Ogólnopolski Turniej Judo dzięki Prezydentowi Miasta Legionowo Panu Romanowi Smogorzewskiemu mógł się odbyć w przestronnej hali sportowej DPD Arena Legionowo na czterech tatami. Sobotnie zawody zgromadziły 120 zawodników w wieku 4 – 15 lat z siedmiu klubów z Polski: Sekcja Judo z Wieliszewa, Arcus z Warszawy, Sekcja Judo SP z Kowies, Bushido z Piaseczna, UKJ 225 z Warszawy, Yuko z Ząbek i oczywiście organizator LTS Legionowo (z największą, bo aż 80 osobową drużyną).

Przystąpili oni do rywalizacji o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników tak, aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom (tych zapraszamy na zajęcia sekcji Masters, która działa przy CSP). Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi.

Po zakończeniu zawodów pierwsi wychowankowie Pana Wojtka – Włodzimierz Bobrek i Adam Dziurdź przygotowali pokaz Nage-no-Kata, a młodsi wspaniały układ łączący taniec i judo. Następnie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami.

W ceremonii dekoracji uczestniczyli: Gabriela Augustynowicz żona Pana Wojtka, Roman Smogorzewski Prezydent Miasta Legionowo, Antoni Zajkowski Srebrny medalista olimpijski w judo, Jerzy Walkiewicz pierwszy Prezes Sekcji Judo w Legionowie, Tadeusz Szulc Radny Powiatu Legionowskiego oraz trenerki LTS Anna Tomaszewska i Anna Kuźmińska.

Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków udało się zakończyć bez urazów, a wszyscy starsi zawodnicy i zaproszeni goście udali się cmentarz gdzie złożono kwiaty na grobie Pana Wojciecha Augustynowicza.

Zdjęcia: Ogrodzka-Studio-Art-fotoosa

www.judo-legionowo.pl

Prezes LTS
Jacek Kuźmiński

Memoriał Wojciecha Augustynowicza – Ogólnopolski Turniej Judo – 50-lecie Judo w LegionowieW sobotę 5 października Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Areną Legionowo zorganizowało Ogólnopolski Turniej Judo –Memoriał Wojciecha Augustynowicza.W sobotę 5 października Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Areną Legionowo zorganizowało Ogólnopolski Turniej Judo –Memoriał Wojciecha Augustynowicza.Ogólnopolski Turniej Judo dzięki Prezydentowi Miasta Legionowo Panu Romanowi Smogorzewskiemu mógł się odbyć w przestronnej hali sportowej DPD Arena Legionowo na czterech tatami.